• To już potwierdzone: Skoda Fabia otrzyma tylne światła w technologii LED
  • Producent zapowiada pakiet nowych rozwiązań Simply Clever w odnowionej Fabii
  • Od 1999 roku Skoda sprzedała ponad cztery miliony egzemplarzy Fabii na całym świecie. W przypadku aktualnego modelu sprzedaż przekroczyła próg 500 tys. sztuk

Jeszcze tylko kilka tygodni dzieli nas od salonu samochodowego w Genewie. Dla Skody będzie to szczególne miejsce, gdyż firma pokaże odnowioną wersję jednego ze swoich najważniejszych modeli, czyli popularnej Fabii. Sam producent określa modernizację słowem „update”. Czy zatem oczekiwać rewolucji, czy też ewolucji?

Na razie Skoda zdradziła jedynie informację o zastosowaniu oświetlenia LED w tylnych lampach. Pokazano również pierwszy szkic fragmentu nadwozia. Można zatem dostrzec zmodyfikowane przednie światła, zderzak oraz maskę. Zmieni się także nieco kształt atrapy.

Skoda Fabia R5 Foto: Skoda / Auto Świat
Skoda Fabia R5

W odmłodzonej Fabii pojawią się zapewne rozwiązania znane z innych modeli w ramach grupy. Niewykluczone zatem, że na liście opcji pojawi się dwustrefowa klimatyzacja oraz nowa generacja systemów infotainment z charakterystycznym „szklanym” ekranem, który trafił m.in. do Octavii (na pierwszych zdjęciach zamaskowanych pojazdów widać jednak wnętrze ze sprzętem bardzo podobnym do obecnie stosowanych). Skoda zapowiada nowy pakiet rozwiązań Simply Clever, ale na razie nie zdradza żadnych szczegółów.

W przypadku silników trudno oczekiwać rewolucji. Niewykluczone, że zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami diesel 1.4 TDI zniknie z oferty odmiany po liftingu. Być może Skoda zastosuje nowy silnik 1.5 TSI. Niewykluczone, że po doświadczeniach z wersjami gazowymi G-TEC (Citigo i Ocatavia), stosowna odmiana zadebiutuje także w Fabii.