Napęd hybrydowy już dawno wkradł się także do świata samochodów o sportowym zacięciu. To rozwiązanie pojawia się nawet w najdroższych supersamochodach. ŠKODA pokazuje, że pojawi się on także w najbardziej dynamicznych wersjach różnych modeli tej marki. VISION RS to koncept, który łączy sportowe osiągi z innowacyjnym napędem hybrydowym, który pozwala jeździć z wykorzystaniem jedynie energii elektrycznej, którą można uzupełnić z gniazdka.

Prototypowa ŠKODA VISION RS daje do dyspozycji łącznie 245 KM, przy czym mocą 150 KM dysponuje nowoczesny, benzynowy silnik 1.5 TSI, z kolei silnik na prąd ma moc 102 KM. Pracując razem zapewniają one 245 KM. A osiągi? VISION RS potrafi setkę osiągnąć w zaledwie 7,1 sekundy! Co ciekawe, auto potrafi na trasie zwiększyć prędkość od 80 do 120 km/h w zaledwie 8,9 sekundy. To zasługa silnika na prąd i jego wysokiego momentu obrotowego dostępnego praktycznie od ręki.

Warto dodać, że kompaktowy VISION RS szczyci się emisją dwutlenku węgla na kilometr wynoszącą zaledwie 33 gramów. Co więcej, nowoczesna, litowo-jonowa bateria znajdująca się na pokładzie VISION może naładować się w zaledwie 2,5 godziny – ma pojemność 13 kWh.

Dodajmy też, że w ŠKODZIE VISION RS zastosowano bardzo szczególny, innowacyjny lakier Xirallic, który ma imitować blask kryształu. Dzięki niemu błyszczące, białe wykończenie uzupełnia delikatna, niebieska poświata. Interesujące, że lakier ten przygotowany jest tak, by jak najskuteczniej odbijać promienie słoneczne, dzięki czemu zmniejsza nagrzewanie wnętrza auta.