Nowa jednostka benzynowa o pojemności 1,5 l i mocy 112 KM jest oferowana w SX4 z napędem na przednie koła (2WD) i w podstawowej wersji wyposażenia Comfort. W standardzie otrzymujemy m.in.: klimatyzację wraz 
z filtrem przeciwpyłkowym, elektrycznie regulowane lusterka zewnętrzne, zamek centralny, radioodtwarzacz CD/MP3 wraz z przyciskami sterowania w kole kierownicy, regulację fotela kierowcy oraz dzieloną i składaną tylną kanapę (60:40) i hamulce tarczowe wszystkich kół. Suzuki SX4 1.5 VVT 2WD Comfort wyceniono 53 900 zł.

Kolejną nowością w gamie modelu wyprodukowanego w roku 2012 jest pakiet zewnętrzny Ourdoor, z którym oferowane jest SX4 ze 120-konnym, benzynowym silnikiem 1.6. Auto jest wyposażone w listwy drzwiowe i progowe oraz osłony nadkoli i zderzaków 
ze srebrnymi nakładkami. Standardowo montowane są również relingi dachowe umożliwiające instalację wszelkiego rodzaju bagażników i uchwytów transportowych.

Ponadto Suzuki SX4 w wersjach 1.6 2WD Premium z automatyczną skrzynią biegów, 1.6 4WD Topline oraz 2.0 DDiS 4WD Comfort ma teraz seryjny system stabilizacji toru jazdy ESP wraz z kontrolą trakcji.