Załoga Synthos Cersanit Rally Team po raz ósmy startowała w belgijskim rajdzie. Jak do tej pory najlepszy wynik osiągnęła w ubiegłym sezonie, zajmując trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej.

W tegorocznej edycji nie udało się wskoczyć zawodnikom na podium, ale po niesamowitej walce z bardzo szybką czołówką serii IRC oraz Mistrzostw Europy, osiągnęli wysokie 5. miejsce w generalce oraz 4. w IRC.

„To były dwa dni fantastycznej jazdy” – mówił po rajdzie Michał Sołowow – „Jestem zadowolony z tempa i z samochodu. Już dawno nie jechało nam się tak fajnie po asfaltach. Konkurencja jak zwykle na najwyższym poziomie. Wiele razy powtarzam, że Ypres to jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających rajdów asfaltowych w Europie. W tym roku było tak samo. Dlatego lubimy tutaj startować. Zdobyliśmy punkty do Mistrzostw Europy, ato oznacza, że nadal liczymy się w „grze” o tytuł. Mamy motywację, aby w kolejnych zawodach pojechać jeszcze lepiej”.

„Ypres to jeden z moich ulubionych rajdów. Świetne trasy, mnóstwo kibiców, wspaniała atmosfera i walka zawsze do samego końca. Przed rajdem myśleliśmy, że jak się uda powalczyć o szóste, siódme miejsce to będzie dobrze. A jest piąte i to jest naprawdę rewelacyjny wynik! Naprawdę bardzo się cieszymy” – dodał Maciek Baran.

Kielecko-krakowski duet zdobył w Rajdzie Ypres 11 punktów i awansował na 4. lokatę w punktacji Rajdowych Mistrzostw Europy. Obecnie załoga posiada 36 punktów. W tabeli prowadzi Juho Hänninen (128 p.) przed Giandomenico Basso (39) oraz Iliev’em Dimitar’em (37 p.)