Jak informuje portal expresskaszubski.pl, wypadek wydarzył się w niedzielę 18 kwietnia około 4 nad ranem. Grupa osób najprawdopodobniej wracała z imprezy w położonym nieopodal klubie, kiedy potrącił ich niezidentyfikowany samochód. Ze wstępnych informacji uzyskanych od straży pożarnej wynika, że z powodu potrącenia poszkodowanych zostało pięć osób, w tym najbardziej poważnie ranna została 19-letnia kobieta. Na miejscu były podejmowane próby reanimacji, ale niestety poszkodowana poniosła śmierć. Pozostałe cztery osoby zostały przewiezione do szpitala. Jedna z nich jest w ciężkim stanie.

Policja szuka sprawcy

W miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślady oraz zapisy monitoringu. Funkcjonariusze apelują o wszystkich osób, które mają wiedzę na temat wypadku o kontakt pod nr tel.: 47 742 22 22. Ze wstępnych informacji podanych przez Aldonę Domaszk, oficera prasowego KPP Kartuzy, wynika, że sześcioosobowa grupa została potrącona przez nieznanego sprawcę, który uciekł z miejsca zdarzenia. Niestety jedna z potrąconych osób poniosła śmierć, a kolejna jest w stanie ciężkim.

W wielkanocny weekend pomorscy policjanci prowadzą wzmożone kontrole drogowe, niestety tym razem to nie wystarczyło

Między 15 a 18 kwietnia 2022 r. na pomorskich drogach pojawiły się dodatkowe patrole ruchu drogowego. KPP w Kartuzach podaje, że zbyt często dochodzi do potrąceń pieszych i dlatego policjanci mieli ze szczególną uwagą patrolować rejony przejść dla pieszych oraz miejsca, w których najczęściej dochodzi do rażących wykroczeń i są częstą przyczyną zdarzeń drogowych. Wszystko dlatego, że kierowcy nagminnie łamią przepisy, które mają zapewnić bezpieczeństwo niechronionym uczestnikom ruchu drogowego.