Jak relacjonuje lokalny portal 24klodzko.pl, na prawie kilometrowym odcinku drogi wszystkie dziury zostały zasypane ziemią i nasadzone zostały w nich kwiaty. Celem akcji było zwrócenie uwagi na problem złego stanu nawierzchni drogi. Akcja przyniosła zamierzony skutek. Zdjęcia "ukwieconej" trasy są szeroko komentowane w mediach społecznościowych.

Ta droga jest po prostu fatalna. Jeździ się nią trudno i niebezpiecznie. Tylko miejscami były łatane interwencyjnie dziury. Z tego, co pamiętam, asfalt w tym miejscu w całości był kładziony ostatni raz w latach 70., czyli prawie pół wieku temu mówi w rozmowie z "Auto Światem" Bogusław Proszek, sołtys Ścinawki Dolnej.

Dalszą część artykułu znajdziesz pod materiałem wideo

Czytaj: Ruszyło przygotowanie dwóch nowych odcinków Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej

Remont drogi będzie w lipcu

Do sprawy w rozmowie z Polsat News odniósł się zarządca drogi, czyli Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku. Jak tłumaczą urzędnicy, infrastruktura, którą się opiekują, obejmuje 700 km tras i w pierwszej kolejności remontowane są te w najgorszej kondycji. Dwie trzecie z nich zostało już do tej pory załatane.

Sprawdź: Odrzutowa ciężarówka eksplodowała podczas pokazów lotniczych [Wideo]

Akcja najwyraźniej przyniosła zamierzony skutek, ponieważ do końca lipca dziury na tym odcinku drogi mają zostać naprawione. Tak przynajmniej zapewnia Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku.

Zerknij: Nasila się protest egzaminatorów WORD. Odwoływane są egzaminy na prawo jazdy

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, sieć dróg publicznych zarządzanych przez gminy i powiaty w Polsce wynosi ok. 376 tys. km. Prawie 63 proc. z nich to drogi pokryte asfaltem. Pozostałe mają nawierzchnię brukową, tłuczniową (5,8 proc.) lub są nieutwardzonymi drogami gruntowymi (31,3 proc.).