• Największe w naszym regionie targi caravaningowe Camper Caravan Show odbywają się od 7 do 10 października w Ptak Warsaw Expo
  • Nieodłącznym elementem targów jest zlot miłośników caravaningu "Homo Camperus"
  • Bilety dla osób dorosłych kosztują 50 zł, a dzieci do lat 16 wchodzą za darmo

Kampervany, półintegry, integry, przyczepy kempingowe, namioty dachowe... To wszystko, a nawet jeszcze więcej, udało się zmieść organizatorom w dwóch ogromnych halach (E i F) na terenie centrum wystawienniczo-targowego Ptak Warsaw Expo. Po roku przerwy spowodowanej światowym kryzysem zdrowotnym targi Camper Caravan Show wracają z jeszcze większym rozmachem. Nic dziwnego – w 2020 r. i 2021 r. klienci szukali sposobu na "bezpieczny urlop", więc caravaning przeżywał prawdziwy rozkwit.

Targi caravaningowe Camper Caravan Show

Dwa lata temu na Camper Caravan Show w Warsaw Expo pojawiło się ponad 100 wystawców i ponad 76 tys. odwiedzających. Tradycyjnie imprezą towarzyszącą był odbywający się przez weekend Zlot Caravaningowy "Homo Camperus". W poprzedniej edycji targów brało w nim udział aż 448 załóg. Organizatorzy przewidują, że w tym roku przybędzie jeszcze więcej uczestników.

My zwiedziliśmy część wystawienniczą i wzięliśmy udział w konferencji prasowej partnera targów i zlotu – firmy Dometic produkującej namioty, akcesoria kempingowe, klimatyzatory, lodówki, systemy grzewcze, oświetleniowe i wentylacyjne, a nawet układy sanitarne i sterujące do kamperów. Dometic dąży do tego, aby klient mógł zamówić u niego cały sprzęt do mobilnego domu i zarządzać nim w jednej aplikacji.

W trakcie konferencji o swoich doświadczeniach z amatorskim budowaniem kampervana opowiadał Adam Klimek z TVN Turbo – jeden z najbardziej znanych mechaników w Polsce i gwiazda programu "Klimek kontra Duda". Stworzenie na wizji pojazdu kempingowego na bazie Mercedesa Sprintera było dla niego sporym wyzwaniem, ale też frajdą. Duda postawił na kampera wyprawowego, Klimek zaś na klasycznego kampervana. Wiele z urządzeń i akcesoriów dostarczyła mu firma Dometic. "Klimkowóz" można zobaczyć na żywo w hali F, a przy odrobinie szczęścia także porozmawiać z jego właścicielem.

Camper Caravan Show 2021 – jak dojechać?

Największe w naszej części Europy targi caravaningowe odbywają się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Samochodem można tam dojechać, kierując się trasą S8 z Warszawy w kierunku Katowic. Na miejscu na odwiedzających czeka darmowy parking. Alternatywnie można wybrać autobusy miejskie linii 703 i 711. Obydwie wyruszają z pętli P+R Al. Krakowska w Warszawie i zatrzymują się na przystanku Paszków, ale trzeba kupić bilet obowiązujący w II strefie.

Targi Camper Caravan Show to nie tylko miejsce, w którym można zapoznać się z branżowymi nowościami czy rozwiązaniami technologicznymi i akcesoriami ułatwiającymi życie na kempingu, ale też nabyć cenne kontakty i znaleźć odpowiedzi na pytania związane z budową własnego kampera. W Polsce dużą popularnością cieszy się wynajem takich pojazdów, dlatego na terenie targów promują się też wypożyczalnie przyczep i samochodów kempingowych.

Czy warto zatem wybrać się tam osobiście? Pasjonaci caravaningu raczej nie będą się wahali, ale to dobre miejsce także dla osób, które dopiero chcą się przekonać, czy taki sposób spędzania urlopu im odpowiada. Trudno o lepszą okazję do sprawdzenia na żywo, jak wygląda wnętrze kampera lub przyczepy i zweryfikowania, czy da się w nim zmieścić ze swoją rodziną. Minusem są jednak dość drogie bilety – wstęp w sobotę lub niedzielę kosztuje 50 zł za osobę (dzieci do lat 16 wchodzą za darmo). Ale nie musicie tam jechać, bo przygotowaliśmy dla was subiektywną galerię z najciekawszymi pojazdami z imprezy.