Do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło 19 kwietnia 2022 r. w centrum Tarnowa. Matka pchająca wózek z małym dzieckiem została potrącona przez samochód uczestniczący w kolizji. Na szczęście matka w ostatniej chwili odepchnęła od siebie wózek. Dzięki temu dziecko uniknęło potrącenia, ale wózek przewrócił się na bok, a przewożony w nim 1,5-roczny pasażer wypadł na pas zieleni. Na szczęście matce i dziecku nic się nie stało.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Zderzenie pojazdów oraz potrącenie pieszej miało miejsce na skrzyżowaniu sterowanym sygnalizacją świetlną ulicy Mickiewicza z ulicą Bóżnic w Tarnowie. Na miejsce zostali wezwani ratownicy medyczni, którzy udzielali pierwszej pomocy 1,5-rocznemu chłopcu oraz jego 31-letniej matce. Na miejscu czynności wykonywała też straż pożarna oraz policja. Funkcjonariusze ustalili, że od strony ulicy Bóżnic do skrzyżowania zbliżyła się 62-letnia kobieta za kierownicą Hyundaia. Dla jej kierunku jazdy sygnalizator pokazywał czerwone światło, ale świeciła się zielona strzałka w prawo. Kobieta postanowiła wjechać na skrzyżowanie. W tym samym momencie, jadąc na zielonym świetle w innym kierunku, na skrzyżowanie wjechała też 33-letnia kobieta w Oplu. Oba samochody uległy kolizji, a kierująca Oplem straciła panowanie nad pojazdem i potrąciła spacerującą matkę z dzieckiem.

 Foto: Policja

Kobieta oraz jej synek trafili do szpitala i kilka godzin później wpłynęła informacja, że zarówno jej, jak i jej dziecku nic się nie stało. Maluch pozostał w szpitalu na obserwacji. Postępowanie sprawie tego zdarzenia prowadzi Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.