Toyota Gazoo Racing (TGR) zapowiedziała wznowienie produkcji części zamiennych do Corolli Levin/Sprinter Trueno („AE86”). Modele te zostały wprowadzone w 1983 r., a wybrane części zamienne do nich dostępne są od 1 listopada 2021 r. w ramach projektu GR Heritage Parts Project w Japonii i innych krajach.

GR Heritage Parts Project zakłada odtwarzanie części zamiennych, które zostały wycofane z produkcji i ich sprzedaż jako oryginalnych. Dzięki temu użytkownicy swoich ulubionych starych samochodów wciąż będą mogli nimi jeździć. Jak na razie TGR zaoferował komponenty do modeli: Supra A70 i A80, Toyota 2000GT i Land Cruiser serii 40. AE86 to kolejna konstrukcja, która została wybrana do projektu.

Levin i Trueno były sportowymi modelami z serii Corolla i Sprinter. Oznaczenie AE86 nosiły wyłącznie egzemplarze wykorzystujące 16-zaworowy silnik 1.6 DOHC (4A-GEU). Chociaż produkcja tych aut zakończyła się ponad 30 lat temu, AE86 są niezwykle popularne aż do dzisiaj i w Japonii są pieszczotliwie określane mianem „hachi-roku”, co oznacza „osiem-sześć”.

Od początku listopada br. TGR będzie stopniowo udostępniać odtwarzane części u dealerów Toyoty, oferując je tak samo jak inne oryginalne podzespoły. Na początku w sprzedaży pojawią się tylne zaciski hamulcowe oraz ramiona zwrotnicy. Z kolei w grudniu 2021 r. TGR zaoferuje również tylne wały napędowe.

Wszyscy zainteresowani kupnem oryginalnych części zamiennych do Corolli Levin/Sprinter Trueno („AE86”) powinni się pospieszyć. Komponenty będą produkowane jedynie przez ograniczony czas w ramach specjalnej współpracy z dostawcami, a to oznacza, że po zakończeniu produkcji będą dostępne jedynie do wyczerpania zapasów.