Toyota GB Team zadebiutuje z modelem GT86 w wrześniu podczas Britcar 24 Hoursna torze Silverstone. Malowanie nowego coupe będzie nawiązywać do dwukrotnego zdobywcy Mistrzostwa w cyklu BTCC w połowie lat 80-tych -legendarnej Toyoty AE86.

Pracę rozwoje nad wyścigową wersją GT86 prowadzone są w Centrum Technologicznym GPRM w Buckinghamshire, które jest odpowiedzialne m.in. za projekt udanego prototypu Toyota Avensis BTCC.

„Nowa Toyota ma wszystkie cechy topowego samochodu wyścigowego” – mówi Gary Blackgam z Team Toyota GB – „Koncentrujemy nasze wysiłki na odchudzeniu i usztywnieniu karoserii i oczywiście wyposażeniu samochodu w klatkę i wszystkie elementy gwarantujące bezpieczeństwo kierowcy. Ponadto zastosujemy rozwiązanie ułatwiające szybkie tankowanie. Pozostałe podzespoły będą takie same jak w drogowej wersji auta”.

Toyota GT86 powstał, by pielęgnować tradycję. Przejął najlepsze cechy po takich modelach jak Sports 800, 2000GT czy AE86. Pod maską GT86 zespołu Toyota GB Team będzie znajdować się seryjny silnik typu bokser o pojemności dwóch litrów i 200 KM mocy.

Zespół Toyota GB zdobył sławę w latach 80-tych i 90-tych XX wieku, dzięki zwycięstwom Corolli (znanej również jako AE86) w BTCC. Ostatni wyścig teamu odbył się w 1995. Za kierownicą Cariny E zasiedli Julian Bailey i Tim Sugden.