Przez całe święta nad bezpieczeństwem kierowców czuwało kilkanaście tysięcy policjantów. Przeprowadzili dziesiątki tysięcy kontroli. Sprawdzali m.in. stan techniczny aut, sposób przewożenie dzieci, prędkość aut, a przede wszystkim trzeźwość kierowców.

Poniedziałek Wielkanocny był najtragiczniejszym dniem świąt - w 32 wypadkach zginęło 7 osób, a 45 zostało rannych. Najwięcej pijanych kierowców policjanci zatrzymali w sobotę i w poniedziałek – 312. Najmniejsza liczbę wypadków odnotowano w niedzielę.

Jednak tegoroczne Święta Wielkanocne były bezpieczniejsze od ubiegłorocznych, gdy w 293 wypadkach zginęły 33 osoby i zatrzymano ponad 1300 kierowców siadających za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Najtragiczniejszy wypadek wydarzył się w miejscowości Osowy Grąd, na drodze krajowej nr 8 Augustów – Białystok doszło do zderzenia samochodu osobowego i dwóch ciężarówek, które po zderzeniu stanęły w płomieniach i spłonęły. W wyniku zdarzenia śmierć poniosło trzy osoby. Augustowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia oraz personalia kierowców.