Wszystko wskazuje na to, że brakującym fragmentem Południowej Obwodnicy Warszawy pomiędzy węzłami Puławska i Warszawa Wilanów faktycznie pojadą jesienią br. Wszystko dlatego, że jeszcze dzisiaj (17 grudnia) ma zostać wydane pozwolenie na użytkowanie dla ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy wraz z tunelem. Jeśli tak się stanie, zostanie o tym poinformowany wojewoda mazowiecki, który jako ostatni będzie decydował o dopuszczeniu tunelu do użytkowania, a zatem i całego ursynowskiego fragmentu w ciągu drogi ekspresowej S2.

Podczas dzisiejszej rozmowy z PAP Wojewódzka Inspektor Nadzoru Budowlanego (WINB) Marzena Dębowska przekazała, że wciąż trwają prace nad dokumentami dotyczącymi ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy i potwierdziła, że WINB będzie się starał, "żeby ta decyzja wyszła jeszcze dzisiaj". Według nieoficjalnych informacji, jakie zdobyła PAP, WINB wyda pozwolenie na użytkowanie jeszcze w piątek.

Jak przypomniała PAP, w środę 15 grudnia w tunelu POW pod Ursynowem odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych, którym przyglądał się m.in. wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Wojewoda przyznał wtedy, że jeżeli rekomendacje będą pozytywne, to zgodna na użytkowanie tunelu będzie mogła być wydana "niedługo". W podobnym duchu wypowiedziała się również Ewa Filipowicz, rzeczniczka wojewody mazowieckiego, która w swoim komunikacie podkreśliła, że otwarcie tunelu POW jest sprawą priorytetową.

Ładowanie formularza...