Oto bowiem właściciele starszych BMW (np. E60) mogą założyć do swoich aut nowy, odmładzający grill. Ładny?

„BMW skończyło się na serii 5 E39. No, fajne były też „piątka” E60 i „siódemka” E65, ale trochę się psuły. Tak, tak, kiedyś to było, a teraz nie jest. Te nowe modele to jakieś takie dziwne...”. Brzmi znajomo? Trochę tak, bo to typowe zwroty, jakimi raczą się nawzajem na internetowych forach co poniektórzy fani marki, przy okazji po raz setny wrzucając mema sugerującego, że za kilka lat grille w BMW będą już tak duże, że całe auto będzie jednym wielkim grillem na kołach. „Te nowe duże grille są brzydkie, be, i w ogóle kto to mógłby chcieć?!” Cóż, jak się okazuje, ktoś mógłby.

I to nawet taki ktoś, kto ma starsze BMW. Otóż na chińskiej platformie o wdzięcznej nazwie Taobao pojawił się zestaw stylistyczny do serii 5 E60, dzięki któremu model sprzed lat zyska wygląd młodzieniaszka. A dokładniej – ten znany m.in. z nowych M3 i M4. Czy po transformacji stara seria 5 wygląda ładnie? Cóż, o gustach się nie dyskutuje, ale naszym zdaniem każdy, kto zdecyduje się na taki tuning, powinien dostać klapsa od samego Chrisa Bangle’a (choć to nie on rysował E60, to był wówczas szefem stylistów w BMW i przyklepał projekt). Co więcej, E60 z nowym zderzakiem wygląda na tyle niecodziennie, że przywodzi nam na myśl słynną swego czasu w Polsce pomarańczową replikę Lamborghini, będącą własnością znanego gwiazdora disco polo.

A gdyby ktoś nie okazał się na tyle odważny, by montować w E60 zderzak z M3/M4, ten zawsze może sięgnąć po zderzak upodabniający serię 5 do M2 Competition. Też pięknie.