W poprzednim sezonie na Hungaroring Kuba Giermaziak odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w serii Porsche Mobil 1 Supercup. Ponadto zapisał się w historii, wypracowując aż ponad 18 sekund przewagi nad drugim na mecie Jeroenem Bleekmolenem.

Po ubiegłorocznym zwycięstwie na Węgrzech i nieudanym występie w poprzednim wyścigu na Hockenheim, apetyt Kuby na zwycięstwo jest bardzo duży. Na powtórzenie sukcesu będzie miał aż dwie okazje, ponieważ podczas weekendu na Hungaroring zostaną rozegrane dwa wyścigi, aby zrekompensować odwołane Grand Prix Hiszpanii.

Dla Patryka Szczerbińskiego będzie to pierwszy występ na węgierskim torze. Choć kręta trasa uważana jest powszechnie za dość trudną, młody zawodnik VERVA Racing Team już nieraz udowodnił, że doskonale radzi sobie za kierownicą Porsche 911 i przebija się do czołówki.

Z racji tego, że w trakcie weekendu odbędą się dwa, a nie jak zazwyczaj jeden wyścig, zmianie uległ harmonogram. Sesja treningowa odbędzie się w piątek o godzinie 12:45, a kwalifikacje wystartują tego samego dnia o 17:00. Pierwszy wyścig został zaplanowany na sobotę na godzinę 12:25, natomiast drugi rozpocznie się w niedzielę o 11:45.

1. wyścig Porsche Mobil 1 Supercup w Grand Prix Węgier będzie będzie można obejrzeć w sobotę 28 lipca na żywo o godz. 12:25 w TV4 oraz o godz. 14:00 w Eurosport 2i Eurosport 2 HD. Transmisja 2. wyścigu odbędzie się na żywo w niedzielę 29 lipca o 11:45w TV 4, Eurosport 2i Eurosport 2 HD.