Już po raz siódmy fani motoryzacji mieli szansę obejrzeć z bliska najwspanialsze samochody świata. W tym dniu błonia PGE Narodowego zmieniły się w asfaltową arenę, na której pojawiły się nie tylko legendy motoryzacji, ale również najnowsze samochody oraz ich spektakularne wyścigi.

Na specjalnie przygotowanym torze odbyły się pokazy drifterów, wyścig Rallycross, Radicale oraz rywalizacja Lamborghini z Maluchem, a zwolennicy “dwóch kółek” otrzymali dawkę emocji w postaci pokazu motocyklowych akrobatów i stunterów.

Jedną z głównych atrakcji była strefa Pit Party, gdzie na odwiedzających czekało ponad 600 pojazdów.

- Na naszym klubowym stoisku Land Cruiser Adventure Club można było obejrzeć z bliska wiele ciekawych i legendarnych już modeli. Perełką była niewątpliwie Toyota Land Cruiser BJ40 wyprodukowana w 1979 roku, ale dla fanów motoryzacji przygotowaliśmy również inne ciekawe propozycje. Wśród nich znalazła się najnowsza odsłona modelu Hilux, która właśnie trafiła do polskich salonów oraz Toyota Land Cruiser 150 i Hilux Kronos, czyli treningowe auto zbudowane dla Adama Małysza na Dakar 2014 – wyjaśnia Michał Horodeński, prezes Land Cruiser Adventure Club. – Nasz klub zrzesza nie tylko miłośników Toyot 4x4, ale również motoryzacyjnych podróżników, którzy swoimi samochodami odwiedzili wiele zakątków świata. Co roku organizujemy w czerwcu ogólnopolską imprezę “Toyota Off-Road Festival”, dlatego nie mogło nas zabraknąć również na Verva Street Racing.

W czternastu strefach wystawowych pojawiły się również polskie i europejskie klasyki oraz wiele innych unikalnych modeli, takich jak samochody Jamesa Bonda, lowridery, amerykańskie legendy i supersamochody.