Volkswagen Caddy to idealny samochód dla rodziny lub osób, które prowadzą niewielką działalność gospodarczą. Okazuje się jednak, że nawet w kanciastym dostawczaku drzemie iście wyścigowy potencjał. W Wielkiej Brytanii sportowe Caddy biorą bowiem udział w wyścigach serii VW Racing Cup.

Po ostatnim faceliftingu kompaktowego transportera z Wolfsburga przyszedł więc czas na odświeżone Caddy Racer. Wyścigowy dostawczak z roku modelowego 2011 został zaprezentowany podczas wystawy pojazdów użytkowych w angielskim Birmingham. Caddy Racer napędzane jest dwulitrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym o mocy 270 KM i maksymalnym momencie obrotowym 512 Nm uzyskiwanym przy 3300 obr/min. Moc przekazywana jest na koła poprzez sześciobiegową sportową skrzynię biegów.

W zawieszeniu Caddy Racer zastosowano specjalne wyścigowe amortyzatory, sztywną tylną oś z pojazdu seryjnego zastąpiono wielowahaczową konstrukcją z Golfa. Samochód jeździ na felgach w rozmiarze 8x18 cali, na które nałożono wyścigowe opony firmy Hankook. Producent „odchudził” wnętrze pojazdu w wyniku czego masa Caddy Racer zmalała do 1330 kg. W miejscu seryjnego fotela kierowcy pojawił się kubełek z sześciopunktowymi pasami bezpieczeństwa.

Pierwszy wyścig sezonu VW Racing Cup odbędzie się 25 kwietnia na torze wyścigowym w Oulton Park.