Polacy od stycznia do końca lipca 2016 r. zarejestrowali 24 073 nowe samochody marki Volkswagen, czyli o prawie jedną czwartą więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Volkswagen odnotował znakomity wynik sprzedaży w lipcu 2016 r., gdy zarejestrowano w Polsce 3 684 nowych osobowych aut tej marki. Lipiec był już drugim miesiącem w tym roku, w którym Polacy z salonów wyjeżdżali najczęściej nowymi Volkswagenami.

W lipcu 2016 r. wzrost liczby rejestracji nowych Volkswagenów w porównaniu z analogicznym miesiącem 2015 roku wyniósł ponad 28 procent. Od początku roku do końca lipca liczba rejestracji nowych samochodów marki Volkswagen w porównaniu do pierwszych 7 miesięcy ubiegłego roku wzrosła o niemal 24 procent. To największy wzrost w gronie importerów, którzy od lat zaliczają się do „TOP 5” na polskim rynku. W 2016 roku co dziesiąte nowo rejestrowane auto w Polsce to jeden z osobowych modeli Volkswagena.

Niezmiennie liderami liczby rejestracji wśród nowych Volkswagenów pozostają Golf (7.188 szt.) i Passat (5.208 szt.). Doskonale sprzedają się rodzinne modele Golf Sportsvan i Touran. Lipiec okazał się bardzo dobrym miesiącem dla małego modelu VW up!, którego liczba rejestracji w porównaniu z czerwcem wzrosła o aż 25 procent, dzięki czemu model ten plasuje się na trzecim miejscu na liście najczęściej rejestrowanych nowych osobowych Volkswagenów w Polsce (1.938 szt.).