Auto Świat Wiadomości Aktualności Volkswagen odsłania kulisy produkcji nowych aut w Polsce. Kiedyś powstawały tam Tarpany

Volkswagen odsłania kulisy produkcji nowych aut w Polsce. Kiedyś powstawały tam Tarpany

Z początkiem lipca Volkswagen otworzył dla zwiedzających swoje zakłady produkcyjne w Poznaniu i Wrześni. Osoby indywidualne mogą na własne oczy zobaczyć, jak wygląda nowoczesna produkcja samochodów dostawczych z wykorzystaniem robotów, a także dowiedzieć się, że pracują tam także pszczoły i przyjrzeć się, jak powstaje farma fotowoltaiczna.

Fabryka Volkswagena w Poznaniu
Zobacz galerię (3)
Volkswagen
Fabryka Volkswagena w Poznaniu

Uczestnicy wycieczki zostaną oprowadzeni po poszczególnych odcinkach produkcji, m.in. po dziale budowy karoserii, montażu oraz logistyki. Zakład znajduje się w Poznaniu przy ul. Warszawskiej 349.

- Jubileusz 30-lecia Volkswagen Poznań przywołuje w pamięci nasze początki. Wcześniej w tym miejscu produkowany był Tarpan, a dziś zamiast niego zwiedzający obejrzą, jak powstają nowoczesne samochody dostawcze: VW Caddy i Transporter. Cały czas istnieje hala, z której wyjeżdżały Tarpany, ale dziś wygląda ona zupełnie inaczej. Osoby, które nas odwiedzą, przekonają się też, jak człowiek współpracuje z robotem — mówi Marcin Kanturski, dyrektor produkcji w zakładzie Volkswagen Poznań.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Druga lokalizacja to Białężyce pod Wrześnią. To tam znajduje się jedna z najnowocześniejszych fabryk VW, której otwarcie nastąpiło w 2016 r. Produkowana w niej jest kolejna generacja Volkswagena Craftera w różnych odmianach, m.in. elektryczny e-Crafter czy kamper Grand California. – Ale pokażemy nie tylko to. Bardzo mocno stawiamy na ekologię i dlatego zwiedzający usłyszą o farmie fotowoltaicznej oraz o pszczołach pracujących w naszym zakładzie – mówi Jarosław Kurosz, dyrektor produkcji w zakładzie VWP we Wrześni.

Zakłady Volkswagena w Polsce może odwiedzić każdy w wieku powyżej 10 lat. Grupa może wynosić od 10 do 20 osób. Należy się wcześniej zarejestrować, wybierając odpowiadający termin (formularz rejestracyjny). Zwiedzanie odbywa się od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem dni nieprodukcyjnych i świąt), jest darmowe i trwa dwie godziny.

Autor Krzysztof Słomski
Krzysztof Słomski
Wydawca AutoŚwiat.pl
Pokaż listę wszystkich publikacji
materiał promocyjny

Sprawdź nr VIN za darmo

Zanim kupisz auto, poznaj jego przeszłość i sprawdź, czy nie jest kradziony lub po wypadku

Numer VIN powinien mieć 17 znaków