To wyjątkowe auto. W ciągu 13 lat na całym świecie sprzedano prawie 2 mln egzemplarzy modelu T5, a od chwili rozpoczęcia produkcji powstało 12 mln wszystkich generacji.

Najnowsze wydanie Volkswagena serii T dostępne jest w trzech podstawowych wersjach – samochód użytkowy (furgon, zabudowa skrzyniowa, podwójna kabina oraz kombi), jako przestronne vany (Multivan i Caravelle) oraz samochód rekreacyjny (California). Modele te można dopasować do konkretnych potrzeb, wybierając jedną z dwóch wersji różniących się rozstawem osi lub jedną z trzech o różnej wysokości nadwozia. Jeżeli do tego dodamy bogaty wybór jednostek napędowych, to okaże się, że nowy Volkswagen Transporter T6 dostępny jest w ponad 500 odmianach.

Nową generację rozpoznamy po całkowicie zmienionej przedniej części nadwozia. We wnętrzu użytkownicy mają do dyspozycji liczne półki i schowki, a także mogą zamówić elektrycznie sterowane fotele kierowcy i pasażera. Przewidziano dwa rodzaje deski rozdzielczej – z otwartymi lub zamykanymi schowkami oraz dwoma rodzajami konsoli środkowej.

W ofercie znajdzie się sześć jednostek napędowych, spełniających wymagania normy emisji szkodliwych spalin Euro 6. Cztery nowe TDI i dwa TSI, które mogą współpracować z pięcio- lub sześciobiegową przekładnią manualną oraz siedmiostopniowym automatem DSG. Dostępny jest też napęd na cztery koła 4MOTION.

Opcjonalny w Transporterze i seryjny w Multivanie Business system Front Assist obserwujący otoczenie wokół pojazdu pozwala, dzięki radarowi, rozpoznać kiedy ten zbliży się na zbyt małą odległość do auta jadącego przed nim oraz pozwoli skrócić drogę hamowania.

Nowy Volkswagen Transporter T6 trafi do sprzedaży w maju 2015 r.