• Tegoroczne wakacje nad morzem to pierwsze podczas których na drogach działa policyjna grupa Speed
  • Na całym Pomorzu ponad 170 kierowców straciło prawo jazdy na skutek przekroczenia limitu prędkości w obszarze zabudowanym
  • Jednym z rekordzistów jest 31-letni mieszkaniec Stargardu, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 100 km/h!

Specjalna policyjna grupa Speed to nie tylko domena stołecznej policji. W lipcu Komenda Główna podjęła decyzję o stworzeniu odpowiednich formacji we wszystkich komendach wojewódzkich. Na pierwsze wyniki nie trzeba było długo czekać. Zachodniopomorska grupa Speed podsumowała bowiem pierwszy miesiąc działania w trakcie sezonu urlopowego nad morzem.

Ubezpiecznie auta w najlepszej cenie - sprawdź wszystkie oferty w jednym miejscu!

Wystarczył zaledwie miesiąc, by policjanci zatrzymali łącznie niemal 100 praw jazdy (a ściślej – 98). Znamienne, że aż 82 prawa jazdy zatrzymano z powodu przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Są też pierwsi rekordziści. Jednym z nich jest 31-letni mieszkaniec Stargardu, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 100 km/h! Na trzy miesiące zatrzymano także prawo jazdy kierowcy, który na Trasie Zamkowej w Szczecinie przekroczył limit o 55 km/h.

W ciągu pierwszego miesiąca działania grupy w województwie zachodniopomorskim ujawniono łącznie 1954 wykroczenia i 27 przestępstw. Policjanci skontrolowali łącznie 2152 pojazdy. Podobną aktywnością wykazano się na obszarze podległym komendzie wojewódzkiej w Gdańsku. Pomorska grupa Speed skontrolowała 1679 pojazdów i ujawniła łącznie 1599 wykroczeń. Aż 89 kierowców straciło zaś prawo jazdy na skutek przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym.