Stalexport Autostrada Małopolska S.A, zarządca odcinka A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem, przygotował wakacyjną promocję na przejazdy. Regularna cena dla aut osobowych wynosi aktualnie 10 złotych, jednak każdy kto zdecyduje się zainstalować aplikację do automatycznego poboru opłat, dostanie do 30 proc. rabatu.

Co prawda tzw. videotolling, czyli automatyczny system błyskawicznych płatności oparty o identyfikację numeru rejestracyjnego pojazdu, działa już na wspomnianym odcinku od lipca zeszłego roku (płatność odbywa się za pomocą Autopay), to zarządca zdecydował się wprowadzić kolejne tego typu rozwiązanie.

Nowa aplikacją dostępną w ramach videotollingu to SkyCash. Ten kto zdecyduje się na jej używanie, będzie oszczędzać na każdej podróży od 15 do 30 proc., płacąc 7 zł zamiast 10 zł w przypadku pojazdów kat. 1; 17 zł zamiast 20 zł w przypadku pojazdów kat. 2 i 3 oraz 30 zł zamiast 35 zł w przypadku pojazdów kat. 4 i 5.

Jak działa videotolling?

Kierowca rejestruje pojazd w aplikacji i podpina do swojego konta użytkownika kartę kredytową lub płatniczą. Zainstalowane na bramkach urządzenia odczytują tablicę rejestracyjną i automatycznie podnoszą szlaban. Płatność odbywa się bez zaangażowania kierowcy, dzięki czemu przejazd jest bardzo płynny. Videotolling na A4 Katowice-Kraków poza numerami rejestracyjnymi wszystkich krajów Unii Europejskiej rozpoznaje także tablice ukraińskie – warunkiem w przypadku aplikacji SkyCash jest posiadanie polskiego numeru telefonu.

Co ważne, rabaty dostaną także ci kierowcy, którzy już teraz korzystają z aplikacji Autopay. Promocja rozpoczęła się 1 lipca i potrwa do końca września.