Warto o tym pamiętać i wyrobić sobie dobry nawyk upewnienia się, że droga jest wolna i możemy przejechać przez tory. Szczególnie niebezpieczne są przejazdy niestrzeżone bez rogatek. Wtedy naprawdę warto na chwilę się zatrzymać i rozejrzeć. Zaoszczędzenie kilkudziesięciu sekund to chyba zbyt mało, by ryzykować własnym i życiem innych, prawda?

Niestety, ten kierowca nie zatrzymał się przed znakiem „STOP”. Nawet nie zwolnił, tylko jechał dalej. W ostatniej chwili zauważył będący tuż przed nim pociąg towarowy, zorientował się, że nie zdąży i próbował się jakoś ratować - hamować i odbić. To jednak na nic się zdało. Auto osobowe zostało uderzone przez pociąg. Na szczęście prędkość składu była niewielka, a pojazd został zepchnięty na bok, więc nikt nie odniósł obrażeń. Do zdarzenia doszło 2 listopada o godz. 6.35 rano w miejscowości Rusiec w powiecie bełchatowskim.

Skończyło się na uszkodzonym samochodzie i mandacie karnym dla jego kierowcy. Policja apeluje o przestrzeganie przepisów drogowych.