Jak informuje portal BRD24.pl. eksperyment ze zmianą oznakowania będzie prowadzony tylko na Mazowszu. Oznacza to, że m.in. znaki A-16/B-25 (przejście dla pieszych/zakaz wyprzedzania) pojawia się wcześniej przed przejściem niż do tej pory. Zostaną też wydłużone do 50 m linie ciągłe malowane w tych miejscach.

To jednak nie koniec zmian. Drogowcy zajmą się także poprawą widoczności przejść dla pieszych. Z okolic mają być usunięte m.in. reklamy wielkoformatowe i drzewa. Pojawić się ma dodatkowe oświetlenie, oraz zakazy parkowania na odcinkach dojazdowych do przejść.

Na drogach pojawią się też dwie nowości w oznakowaniu. Po pierwsze, pod znakami informującymi o kontroli radarowej pojawią się znaki z ograniczeniem prędkości, jaki obowiązuje na danym odcinku. Po drugie, drogowcy chcą zainstalować oznakowanie, które będzie zalecać zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Z kolei w miejscach gdzie dochodzi do wielu wypadków z udziałem pieszych pojawią się aktywne znaki, które polscy kierowcy już z pewnością kojarzą – mowa m.in. o tablicach informujących o przekroczeniu przez kierowcę dozwolonej prędkości.