Okresowe przeglądy serwisowe to nie tylko zalecenia wynikające z zapisów gwarancji, ale przede wszystkim pewność, że auto będzie służyło bezproblemowo przez wiele lat. Wczesna diagnoza ewentualnych usterek pozwala na ich szybką i niedrogą eliminację. Natomiast zaniedbanie nawet drobnego problemu przy długotrwałej eksploatacji może prowadzić do wielu poważniejszych i przede wszystkim o wiele bardziej kosztownych napraw.

Np. w sytuacji nieserwisowanych luzów w zawieszeniu, po pewnym czasie uszkodzeniu ulegają sąsiadujące elementy auta — amortyzatory i podzespoły układu kierowniczego. To z kolei wpływa nie tylko na komfort i pewność prowadzenia pojazdu, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo podróżujących nim osób. Innym częstym błędem popełnianym przez użytkowników samochodów jest brak regularności w wymianie oleju. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku aut eksploatowanych głównie w mieście. Praca silnika na zużytym i przepracowanym oleju jest dla niego bardzo szkodliwa, skraca jego żywotność i może doprowadzić do kosztownych napraw.

Kompleksowy przegląd auta - aż 30 czynności kontrolnych

Ford oferuje klientom odwiedzającym autoryzowane stacje obsługi kompleksowy przegląd serwisowy. Specjaliści ASO w ramach omawianego przeglądu przeprowadzą aż 30 czynności diagnostycznych. Sprawdzane są między innymi wskaźniki oraz wszystkie lampki ostrzegawcze i kontrolne, weryfikowane jest działanie sprzęgła, spryskiwaczy czy też praca wycieraczek. Oprócz tego przegląd obejmuje sprawdzenie i ewentualną wymianę filtra kabinowego, powietrza oraz wymianę filtra oleju. Kontrolowany jest także stan zużycia opon wraz z pomiarem głębokości bieżnika i regulacją ciśnienia.

Nie pomija się elementów bezpośrednio odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Kontrolowany jest więc cały układ hamulcowy z przodu i z tyłu (przy zdjętych kołach) wraz z przeglądem i regulacją hamulca ręcznego oraz sprawdzeniem stanu płynu hamulcowego. Weryfikowany jest układ kierowniczy, zawieszenie, przeguby kulowe, drążki kierownicze oraz wszystkie osłony gumowe. Przy okazji specjaliści zadbają również o podstawowe elementy poprawiające komfort, czyli sprawdzą i ewentualnie nasmarują zawiasy drzwi, skontrolują mechanizmy opuszczania i podnoszenia szyb, zweryfikują stan klimatyzacji oraz przeprowadzą kontrolę ogólnego stanu nadwozia i podwozia. Dzięki temu żadne auto opuszczające autoryzowaną stację obsługi Forda nie wyjedzie na ulice z ukrytą i niezdiagnozowaną usterką.

Wymiana oleju i filtrów oraz assistance

W cenie klient otrzymuje opisany wcześniej przegląd oraz wymianę oleju silnikowego zgodnie ze specyfikacją pojazdu, wymianę filtra oleju oraz filtra powietrza, a także 12-miesięczny pakiet pomocy drogowej Assistance12 ważny na terenie całej Europy.

Dodatkowo przy umówieniu wizyty poprzez stronę internetową i po wpisaniu przy zamówieniu kodu "FORD50", cena pakietu zostaje obniżona o 50 zł. Oferta jest ważna jdo 30 marca 2022 r.