W tekście i zdjęciach umieszczono linki reklamowe naszego partnera

MINI 5d – nowoczesność w stylu retro

W stylistyce MINI udanie połączono nowoczesność z nawiązaniami do modelu sprzed kilkudziesięciu lat. Atrakcyjny, a przy tym oryginalny na tle konkurencji, wygląd wyrażono dużymi, okrągłymi reflektorami, pomiędzy którymi dumnie prezentuje się potężna atrapa chłodnicy. Z tyłu na pierwszy plan wysuwają się charakterystyczne lampy ze wzorem brytyjskiej flagi. Za sprawą czarnych, plastikowych nakładek na nadkolach auto zyskało nieco terenowego sznytu.

Sprawdź cenę

MINI 5d – maluch ze sporym wnętrzem

MINI z pięciodrzwiowym nadwoziem tylko z nazwy jest mini. We wnętrzu kompaktowego hatchbacka wygospodarowano na tyle dużo miejsca, że w obu rzędach siedzeń pasażerowie powinni czuć się swobodnie. Za sprawą pięciodrzwiowego nadwozia wsiadanie oraz wysiadanie z samochodu jest dużo wygodniejsze niż w klasycznej wersji 3d. Bagażnik ma pojemność od 278 do 941 l (po złożeniu oparć tylnej kanapy).

Sprawdź cenę

MINI 5d – Cooper lub Cooper S

Bazowy MINI Cooper ma pod maską jednostkę generującą 136 KM i 220 Nm. Dzięki niej samochód rozpędza się do "setki" po 8,3 s, a przy tym silnik zadowala się średnio 5,5 l paliwa na 100 km (dane producenta). W przypadku Coopera S, którego napęd stanowi doładowana dwulitrowa jednostka produkująca 178 KM oraz 280 Nm, można wręcz liczyć na sportowe wrażenia z jazdy. W tej postaci samochód poganiany dociskaniem pedału gazu do podłogi potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h już po 6,7 s.

Sprawdź cenę