Bezpłatna nawigacja Here Drive+? Dotychczas nie dla wszystkich. Jedynie dla użytkowników droższych modeli Nokia Lumia. Nabywcy tańszych Lumii (720, 520) a także telefonów innych firm z systemem Windows Phone (Acer, Dell, Fujitsu, HTC, LG, Samsung) musieli liczyć się z ograniczeniami. W tańszych modelach z serii Lumia funkcja aktywnej nawigacji (czyli prowadzenia do celu krok po kroku) była ograniczona do terytorium jednego państwa. Jeśli chciałeś korzystać z aktywnego prowadzenia w innych krajach, wówczas musiałeś dopłacić do wersji Here Drive+. Ile? Stosunkowo niewiele: ok. 65 zł. Wyższa cena była dla użytkowników telefonów innych marek z Windows Phone: ok. 145 zł.

Na szczęście wspomnianych opłat możesz już uniknąć. Wystarczy, że zaktualizujesz swój telefon: instalując najświeższą wersję systemu Windows Phone oznaczoną 8.1. Udostępnianie aktualizacji zależy nie tylko od producenta telefonu ale także poszczególnych operatorów sieci telefonii komórkowej. Stąd w przypadku wątpliwości warto skonsultować się z operatorem, by poznać termin udostępnienia nowej wersji oprogramowania. Jeśli jednak nie chcesz czekać, możesz spróbować samodzielnie odświeżyć oprogramowanie korzystając z tzw. deweloperskiej wersji systemu operacyjnego telefonu. Możesz to zrobić bezpłatnie korzystając z App Studio na stronie windowsphone.com i aplikacji Preview for Developers.

Po zaktualizowaniu systemu Windows Phone można pobrać najświeższą wersję aplikacji Here Drive+. Wraz z nową wersją aplikacji Here Drive dostępna jest także aktualizacja map. Są to te same mapy jakie mogą pobrać użytkownicy telefonów z Windows Phone 8. W sumie do wyboru jest 97 państw objętych usługą aktywnej nawigacji z funkcją prowadzenia do celu.