Aktualizacja nawigacji? Zwykle kojarzy się z nowym pakietem map. W przypadku popularnych aplikacji takich jak MapaMap jest coś jeszcze. Usprawnienia oprogramowania i nowe funkcje. I tak też jest w przypadku najnowszej odmiany 7.7, która będzie stopniowo udostępniana użytkownikom popularnych nawigacji wielu marek z Windows CE a także smartfonów i tabletów z Android oraz iOS.

Uaktualnione mapy?To rzecz jasna podstawa. Nowy pakiet map 2013Q3 to wersja z III kwartału 2013 roku. W sumie dodano ponad 2300 km nowych dróg. Co ważne uwzględniono również inwestycje drogowe, które dopiero niedawno oddano do ruchu. Wśród nich są to południowa obwodnica Warszawy S2, droga ekspresowa S69 Bielsko-Biała – Żywiec, obwodnica Żuromina a także nowy fragment drogi krajowej nr 16 (Biskupiec – Borki Wielkie).

Więcej punktów adresowychBazę adresów powiększono o kolejne 6 tysięcy punktów, 3254 miejsc POI, 19 nowych stref parkowania a także ponad 1200 tablic drogowych. W ramach bazy danych turystycznych dodano 2674 szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe. Dodatkowo z myślą o żeglarzach i wędkarzach wprowadzono informacje o głębokości Wielkich Jezior Mazurskich. Sposób prezentacji danych ma być podobny do oznaczania ukształtowania terenu w górach.

Ostrzeganie przed radarami: w nowej formieSamo ostrzeganie o zbliżaniu się do fotoradaru to już za mało. Dodano dwa rozwiązania. Ostrzeżenie o przekroczeniu dozwolonej prędkości na wszystkich drogach krajowych a także w ponad 150 miastach. Do tego jeszcze całkiem praktyczne rozwiązanie: ostrzeżenie nie tylko o zbliżaniu się do fotoradaru ale także dodatkowy komunikat głosowy o dopuszczalnej prędkości, by uniknąć przykrego zdjęcia.