Czy nowa MapaMap 8.0 stanie się rywalem Yanosika? W końcu to połączenie popularnej aplikacji nawigacyjnej wraz z komunikatorem dla kierowców. Podobnie jak w aplikacjach takich jak AutoRadar czy Yanosik kierowcy będą mogli wzajemnie informować się o różnych niespodziankach na drodze. Jakich? Katalog obejmuje fotoradary wraz z ich lokalizacją względem pojazdu, wypadki, korki, kontrole oraz remonty i roboty drogowe. Czyli typowe ostrzeżenia jakie zwykle pojawiają się w tradycyjnej łączności CB.

Zgłoszenia od kierowców mają się odbywać w trybie on-line, czyli niemal natychmiast udostępniane innym użytkownikom aplikacji MapaMap 8.0. Weryfikacja będzie się odbywać podwójnie. Przez kierowców – użytkowników systemu a także poprzez odpowiedni dział stworzony przez twórcę aplikacji MapaMap. Ekipa odpowiedzialna za filtrowanie wiadomości będzie także je generować. Zapewne będzie to wyglądało podobnie jak w przypadku operatorów systemów TMC, którzy na bieżąco śledzą komunikaty Policji a także zarządców dróg i udostępniają użytkownikom.

Jak zgłaszać utrudnienia podczas jazdy? W głównym oknie programu pojawiła się dodatkowa ikona. Po jej kliknięciu rozwija się menu z katalogiem zgłaszanych ostrzeżeń. Ciekawym uzupełnieniem jest licznik zgłoszonych zdarzeń. Dzięki temu można na bieżąco sprawdzać ile informacji zgromadzono danego dnia.

Nowa MapaMap 8.0 dostępna jest dla urządzeń z systemem Android oraz iOS. Co ważne, aktualizacja jest bezpłatna dla użytkowników wcześniejszych wersji. Kto jeszcze nie używa aplikacji MapaMap może ją przetestować. W sklepach Google Play oraz AppStore udostępniono bezpłatne wersje przeznaczone do 7 dniowych testów.