Można już kupić pierwsze nowości car audio i GPS przygotowane na przyszły sezon. Debiutują również produkty firm, które powróciły na nasz rynek. Jedną z nich jest niemiecki Rainbow, znany ze specjalizacji w projektowaniu i produkcji głośników samochodowych. Obecnie marka ta oferuje kilka serii głośników i kolekcję wzmacniaczy. Rainbow słynie także z jednych z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych samochodowych zestawów głośnikowych. Jego topowy model Reference kosztuje ponad 39 tys. zł! Na szczęście bardziej przystępne cenowo są głośniki komponentowe (tweetery z serii CAL), dostępne już od 159 zł. A za zestaw głośników SLX265, które sprawdzą się jako przedni system nagłośnienia, trzeba zapłacić 399 zł.

Wiele nowości zaproponowano również użytkownikom nawigacji. Pojawiły się nowe wersje programów NaviExpert i MapaMap. Promocję cenową na swoje zestawy nawigacyjne przygotował polski Cruser. Popularny program nawigacyjny do telefonów komórkowych – NaviExpert – wzbogacił się teraz o odświeżoną bazę przydatnych adresów miejsc użytecznych, czyli tzw. punktów POI. Użytkownicy aplikacji w wersji 6.0 mogą zlokalizować i dotrzeć do ponad 300 tys. punktów użyteczności publicznej. Baza zawiera m.in. punkty handlowe i usługowe, bankomaty, hotele, restauracje, kluby i wiele innych miejsc. Punkty handlowe można wyszukać na kilka różnych sposobów, np. wpisać nazwę sklepu lub poszukać go według branży, w której działa.

W odpowiedzi uzyskuje się informacje o położeniu placówek, asortymencie i godzinach otwarcia. W przypadku kin Navi-Expert przekazuje także powiadomienia o aktualnym repertuarze! Nowością jest również system informacji o komunikacji miejskiej z listą tras i połączeń.

Jeden z najpopularniejszych i przystępnych cenowo programów nawigacyjnych – MapaMap – dostępny jest już w wersji 6.6. Zawiera mapy z 3. kwartału 2010 roku. Dodano w nich 1784 nowe plany miast i miejscowości, 2611 kilometrów szlaków turystycznych i ścieżek rowerowych oraz 7471 obiektów POI i 3770 kilometrów dróg (w tym wszystkie nowo powstające inwestycje drogowe). Wyjątkowym rozwiązaniem wprowadzonym w nowej MapieMap jest wyświetlanie warstwic (poziomic) obrazujących ukształtowanie terenu wraz z wysokością nad poziomem morza. Baza danych obejmuje przy tym całe terytorium Polski. Prócz warstwic na ekranie można także zobaczyć fotorealistyczne bryły budynków (3D) na terenie Warszawy. Aktualizacja map i programu dostępna jest na stronie internetowej www.mapamap.pl.