Nowy model Nexo 10 3G może służyć jako nawigacja. Ale nie od razu po wyjęciu z pudełka. Tak jak większość tabletów z większymi matrycami NavRoad nie ma wbudowanego odbiornika GPS. Kto zatem planuje wykorzystać najnowszy model jako nawigację, powinien dokupić opcjonalny moduł GPS. Warto to zrobić, bo dzięki połączeniu GPS i łączności z internetem można skorzystać z systemów informacji o korkach. Nawet w przypadku seryjnej nawigacji Google będzie można na bieżąco śledzić mapę z zaznaczonym natężeniem ruchu drogowego.

Szklany ekran i 16 GB pamięciNavRoad Nexo 10 3G wyposażono w solidną aluminiową obudowę, dużą matrycę IPS (9,7 cala) ze szklaną powłoką. Rozdzielczość wyświetlacza wynosi 2048x1536 pikseli. To w zupełności wystarczy do komfortowego oglądania filmów, przeglądania stron czy wyświetlania mapy w trybie aktywnej nawigacji. Co ważne w urządzeniu można sporo zapisać. Pamięć wewnętrzna ma aż 16 GB, więc wystarczy na kilka map Europy różnych programów nawigacyjnych. Producent chwali się pamięcią RAM 2GB DDR3 i dwurdzeniowym procesorem 1,6 GHz, więc z pracą w trybie przeglądania mapy nie powinno być żadnych problemów.

Wi-Fi, Bluetooth 4.0 i wsparcie dla Aero2. Nowy tablet wyposażono w najnowszy moduł łączności Bluetooth w wersji 4.0, która wyróżnia się niższym poborem energii niż we wcześniejszych odmianach. Ponadto w standardzie moduł Wi-Fi i przewodowe łącza microUSB oraz miniHDMI. NavRoad deklaruje, że wbudowany moduł 3G oferuje wsparcie dla kart SIM darmowego internetu Aero2.