Nawigacja GPS to kompaktowe, funkcjonalne urządzenie, które przyczynia się do komfortu jazdy zarówno kierowców, jak i pasażerów. Przyda się podczas podróży po mieście oraz dalszych wypraw. Oprócz wyznaczenia trasy, dzięki której bez żadnych niespodzianek trafimy na miejsce, sprzęt ten ma dużo innych zalet.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli nawigacji GPS, różniących się od siebie przekątną ekranu oraz poszczególnymi funkcjami, takimi jak możliwość łączenia się z innymi urządzeniami przez Bluetooth czy Wi-Fi. Nawigacje pozwalają także na korzystanie z przeglądarki internetowej oraz odtwarzacza muzycznego i wideo. Niektóre modele mają również funkcję asystenta pasa ruchu oraz powiadomienia o znajdujących się na drogach fotoradarach.

Dzięki nawigacji unikniemy przede wszystkim stania w korku oraz płatnych autostrad, a także znajdziemy najkrótszą trasę do danego miejsca. Sprawdzamy, które modele polecane są przez kierowców i gwarantują niezawodne działanie podczas każdej podróży.

Nawigacja GPS TomTom Go Professional 6250 WiFi EU

TomTom PROFESSIONAL 6250 Foto: Auto Świat
TomTom PROFESSIONAL 6250

Nasze zestawienie otwiera przenośna nawigacja GPS marki TomTom, która wyróżnia się wbudowanym czytnikiem kart pamięci oraz 6-calowym, dotykowym, czytelnym wyświetlaczem. Dedykowana jest zarówno do samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Dzięki aplikacji MyDrive możemy dokładnie wyznaczyć trasę, uwzględniając przy tym czas, preferowane drogi czy planowane postoje. Urządzenie pozwoli nam również na ominięcie autostrad oraz dróg płatnych. Dożywotnia usługa TomTom Traffic przez kartę SIM dostarczy nam informacje o korkach w całej Europie bez dodatkowych opłat. Ponadto może łączyć się z innym sprzętem mobilnym za pomocą Bluetooth oraz Wi-Fi. Model ten ma wgraną specjalną usługę, która informuje nas o pozycji przenośnych oraz stacjonarnych fotoradarów, umieszczonych na europejskich drogach. Dodatkowo mamy możliwość odczytywanie wiadomości ze smartfona na ekranie nawigacji. Sprawdź ofertę

Nawigacja GPS Garmin DRIVE Smart 61 LMT-S EU

Garmin DRIVE Smart 61 LMT S EU Foto: Auto Świat
Garmin DRIVE Smart 61 LMT S EU

W porównaniu do powyższego modelu, nawigacja GPS firmy Garmin ma 6,95-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Urządzenie również wzbogacono o opcję zestawu głośnomówiącego oraz technologię Bluetooth. Dzięki wbudowanemu Wi-Fi mamy dostęp do wszystkich map i aktualizacji. Dodatkowo DRIVE Smart 61 wyposażony został w liczne, przydatne funkcje, takie jak: wskaźnik ograniczenia prędkości, asystent pasa ruchu czy usługę zjazdu z autostrad. Sprzęt ten dedykowany jest do aut osobowych. Można podłączyć go do gniazda samochodowego 12 V. Dodatkowo ma wbudowany czytnik kart pamięci. Jest też lekki i zgrabny – waży 243 g, a jego wymiary wynoszą 173 x 243 x 99 mm. Sprawdź ofertę.

Nawigacja GPS TomTom GO basic 6” EU45

Foto: Auto Świat

Na trzecim miejscu znalazł się drugi model nawigacji GPS oferowany przez producenta TomTom, który również wyróżnia się 6-calowym, czytelnym wyświetlaczem. Polecany jest w szczególności właścicielom samochodów osobowych. Plusem jest wbudowany czytnik kart pamięci. Mapy aktualizowane są za pomocą Wi-Fi. Ponadto urządzenie wzbogacono o wiele opcji, które z pewnością przydadzą się na trasie, czyli między innymi asystent pasa ruchu czy usługa wskazująca znajdujące się na drodze fotoradary. Bez problemu możemy zaplanować drogę za pomocą funkcji TomTom Traffic, pozwalającej na sprawdzenie natężenia ruchu oraz umożliwiającej ominięcie robót drogowych. To bardzo praktyczny sprzęt, który wykonany został z trwałych materiałów. Jest wzbogacony o szybki 4-rdzeniowy procesor, co gwarantuje płynne i niezawodne działanie przez lata. Sprawdź ofertę.

Nawigacja GPS ModeCom FreeWAY SX 7.1

ModeCom FreeWAY SX Foto: Auto Świat
ModeCom FreeWAY SX

Nawigacja GPS marki ModeCom doskonale sprawdzi się zarówno podczas jazdy po mieście, jak i na dłuższych trasach. Tak jak większość modeli, może łączyć się z innymi urządzeniami mobilnymi przez Bluetooth, ma wbudowany czytnik kart pamięci oraz wejście słuchawkowe. Bezproblemową pracę gwarantuje mu system operacyjny Microsoft Windows CE 6.0 oraz procesor Mstar MSB2531 800 MHz. Ponadto możemy ustawić trasę tak, abyśmy ominęli drogi o natężonym ruchu czy w remoncie. Urządzenie jest lekkie i ma smukłą konstrukcję, dzięki temu z łatwością będzie można usytuować je w samochodzie – waży zaledwie 250 g oraz ma wymiary 12 x 174 x 110 mm. Sprawdź ofertę.

Nawigacja GPS TomTom Start 52 EU

TomTom Start 52 EU Foto: Auto Świat
TomTom Start 52 EU

To kolejna propozycja, nad którą warto poważnie się zastanowić z wielu powodów. Ten model nawigacji GPS proponowany przez firmę TomTom wyróżnia się czytelnym, 5-calowym wyświetlaczem, a także prostym i przejrzystym menu. Zaopatrując się w to urządzenie zyskujemy dożywotnie mapy, które aktualizowane są, co trzy miesiące. Nawigacja pozwala na szybkie znalezienie komfortowej trasy do miejsca docelowego. Natomiast technologia IQ Routes gwarantuje wskazanie wiarygodnego czasu dotarcia na miejsce. Podczas podróży z pewnością przyda się również opcja asystenta pasa ruchu. Ponadto wbudowany akumulator zapewnia sprzętowi długą pracę na jednym ładowaniu. Nawigacja ma wbudowane złącze USB oraz pamięć wewnętrzną 8 GB. Sprawdź ofertę.

Nawigacja GPS Vordon 7 AV Europa

VORDON GPS 7 AV Europa Foto: Auto Świat
VORDON GPS 7 AV Europa

Zestawienie zamyka nawigacja GPS producenta Vordon, która ma 7-calowy wyświetlacz. Model ten przeznaczony jest do samochodów osobowych. Wykonany został z wysokiej jakości tworzyw oraz nowoczesnych części, dzięki temu gwarantuje bezproblemową pracę przez lata. Ponadto ma wbudowane pamięć RAM 256 MB oraz gniazda kart microSD i mini USB. Mamy możliwość również podpięcia do sprzętu kamery cofania. Nawigacja ma wiele kluczowych funkcji, które pozwalają na szybkie i dokładne zaplanowanie trasy, z pominięciem remontowanych oraz zakorkowanych dróg. Natomiast odtwarzacze muzyczny obsługuje formaty plików WMA9 i WAV, a video WMV, ASF i AVI. Możemy również przeglądać pliki TXT i obrazy w formacie JPG czy GIF. Sprawdź ofertę.