Peiying zaprezentował pierwsze tegoroczne samochodowe nowości: nową generację nawigacji GPS oraz podręczny zestaw głośnomówiący. Tradycyjnie już dla marki nowe urządzenia są przystępne cenowo. Najtańsza nawigacja z 5 calowym ekranem kosztuje zaledwie 299 zł. Jeszcze mniej trzeba będzie zapłacić za zestaw głośnomówiący: 129 zł. Co w zamian?

Dwie nowe nawigacjeKoniec z Windows CE? Peiying powoli żegna się z tradycyjnymi nawigacjami z przestarzałym Windows CE. Nowe modele wyposażono w system Android. A to zaś oznacza, że ze sklepu Google Play będzie można pobierać dowolne oprogramowanie nawigacyjne znane dotąd ze smartfonów czy tabletów. Łączność ze światem możliwa jest dzięki Wi-Fi. Oprogramowanie najlepiej zatem pobierać korzystając z domowej sieci bezprzewodowej. W samochodzie na co dzień Wi-Fi można wykorzystać na potrzeby pobierania danych o ruchu drogowym albo korzystania z nawigacji dostępnych tylko w trybie on-line. W obu urządzeniach dostępne jest standardowo oprogramowanie nawigacyjne Google, które do pracy wymaga połączenia z internetem. Inwestując zatem w nowe nawigatory Peiyinga trzeba będzie udostępniać połączenie Wi-Fi w samochodzie, chyba, że zainstalujesz alternatywne oprogramowanie z mapami przechowywanymi w pamięci urządzenia.

Obie nawigatory Peiyinga wyposażono w pamięć 4 GB co wystarczy na zainstalowanie jednej aplikacją z mapą Europy. W przypadku potrzeby rozszerzenia pamięci można skorzystać z wbudowanego czytnika kart micro SDHC. Urządzenia Peiyinga dostosowano do kart pamięci o pojemności do 32 GB. Tyle miejsca powinno wystarczyć nie tylko na mapy ale także i zestaw gier dla dzieci.

Czym się różnią obie nawigacje? Różnic jest niewiele. Zasadnicza to wielkość ekranu. Peiying PY-GPS5008 wyposażono w 5 calowy wyświetlacz. PY-GPS7008: w ekran 7 calowy. Co ciekawe oba o tej samej rozdzielczości: 800x480 pikseli. Sprzęt różni się także pojemnością akumulatorów: odpowiednio 1200 mAh i 2400 mAh. Do obu dołączany jest zasilacz 2A, więc szybciej uda się doładować akumulator w wersji z mniejszym ekranem. Nawet różnica w cenie jest niewielka: zaledwie 50 zł.

Zestaw głośnomówiący BluetoothPeiying pochwalił się także nowym podręcznym zestawem Bluetooth: PY0013. Podobnie jak poprzednik został zaprojektowany do mocowania na osłonie przeciwsłonecznej. Nowością jest możliwość instalacji do szyby (poprzez przyssawkę), by wykorzystać wbudowany zasilacz solarny. Pozostawiając zatem Peiyinga na słońcu akumulator o pojemności 600 mAh będzie doładowywany.

Po raz pierwszy Peiying zastosował technologię multipoint, dzięki której zestaw może połączyć się jednocześnie z dwoma telefonami. Jednoczesne połączenie z dwoma telefonami oznacza większy pobór energii. Stąd by oszczędzać energię w akumulatorze Peiying automatycznie wyłącza się po kilku minutach jakie upłynęły od rozłączenia z telefonem (lub telefonami).