Dodatkowo, część z nowych urządzeń pozwala także na słuchanie cyfrowego radia DAB, którego zasięg obejmuje już większość dużych miast w Polsce. Dzięki intuicyjnej obsłudze i rozbudowanym możliwościom, korzystanie z tych odtwarzaczy może sprawić wiele przyjemności. Wśród nowych odtwarzaczy Pioneer znalazły się dwa modele o standardowym rozmiarze 1 DIN oraz jeden model 2-DINowy.

DEH-X7800DAB to najbardziej zaawansowany z nowych modeli. Został wyposażony w Bluetooth, tuner radia FM, tuner cyfrowego radia DAB/DAB+ oraz możliwość korzystania z Twoich zasobów Spotify. Oczywiście odtwarza także muzykę z płyt CD, pamięci USB, czy z podłączonego iPhone lub smartfona z systemem Android.

Pioneer DEH-X7800DAB
Pioneer DEH-X7800DAB

Dzięki możliwości wyboru koloru podświetlenia spośród palety RGB, użytkownik może z łatwością dopasować jego wygląd do wnętrza samochodu. Pioneer wyposażył go także w 13-pasmowy korektor dźwięku oraz funkcję ręcznej regulacji przesunięć czasowych (Time Alignment), dzięki czemu możliwe jest dostosowanie dźwięku do własnych preferencji bądź warunków akustycznych auta.

Pioneer MVH-X580DAB
Pioneer MVH-X580DAB

Druga nowość od Pioneera- odtwarzacz MVH-X580DAB oferuje wszystkie funkcje opisywanego wcześniej DEH-X7800DAB, za wyjątkiem odtwarzania płyt CD. Jak każda jednostka z linii Pioneer MVH jest bowiem pozbawiona napędu CD, a jej głównym zadaniem jest odtwarzanie cyfrowych źródeł.

Ostatnią z nowości jest model FH-X730BT, który dzięki rozmiarowi 2DIN oferuje większy i jeszcze bardziej czytelny wyświetlacz LCD. Został wyposażony w Bluetooth, odtwarzacz CD, gniazdo USB oraz funkcję Spotify. Podobnie, jak w pozostałych modelach, użytkownik może w dowolnej chwili zmienić kolor podświetlenia wybierając spośród ponad 210 000 kolorów.

Cyfrowe radio DAB

Dzięki zintegrowanemu tunerowi DAB/DAB+ w modelu DEH-X7800DAB raz MVH-X580DAB możesz cieszyć się zaletami cyfrowego radia. Oprócz krystalicznie czystego brzmienia i braku zakłóceń, cyfrowe radio oferuje dostęp do jeszcze większej ilości programów tematycznych.

Dodatkowo, dzięki unikalnej funkcji Pioneer Time Shift, użytkownik może w dowolnym momencie zatrzymać lub cofnąć audycję cyfrowego radia. Nigdy więcej nie ominie Cię żadna istotna informacja.

Spotify

Wszystkie trzy nowe modele radioodtwarzaczy są kompatybilne ze Spotify, zarówno dla użytkowników darmowej wersji, jak i płatnej Premium. Aby korzystać ze Spotify w samochodzie, należy zainstalować aplikację Spotify na smartfonie, a następnie podłączyć go do odtwarzacza Pioneer przez USB lub bezprzewodowo przez Bluetooth. Po podłączeniu, możesz przeglądać ulubione playlisty, albumy i utwory za pośrednictwem odtwarzacza Pioneer.

Bluetooth

Wszystkie modele wyposażone w Bluetooth są dostarczane wraz z zewnętrznym mikrofonem, dzięki czemu mogą pełnić rolę zestawu głośnomówiącego. Podczas jazdy możesz więc rozmawiać przez telefon w bezpieczny i wygodny sposób. Możesz bezprzewodowo połączyć nawet dwa telefony, przez co nie musisz już wybierać między telefonem służbowym a prywatnym. Technologia Wide Band Speech dba o wysoką jakość dźwięku podczas rozmowy, zapewniając czyste brzmienie głosu.

Możesz używać Bluetooth także do bezprzewodowego odtwarzania muzyki ze swojego smartfona. Martwisz się o jakość strumieniowego odtwarzania? Niepotrzebnie! Funkcja Pioneer Advanced Sound Retriever sprawia, że utwory nabierają brzmienia niemal identycznego z oryginalnym.

Moc i brzmienie

Nowe modele są kompatybilne między innymi z audiofilskim formatem FLAC. Wbudowany wzmacniacz MOSFET 4x50W wraz z 13-pasmowym korektorem dźwięku zapewniają moc i dynamikę, która zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dodatkową atrakcją jest funkcja MIXTRAX, która pełni rolę DJa na żądanie. Automatycznie stworzy z Twojej muzyki nieprzerwany muzyczny miks, urozmaicony efektami DJ-skimi i zmianą podświetlenia.

Łatwość obsługi

Duże i czytelne wyświetlacze dot matrix w nowych jednostkach pokazują 13 pełnych znaków w 1,5 linii, zatem większość informacji wyświetlanych jest jednorazowo (bez konieczności dzielenia wyrazów). Dodatkowo, duże kąty odczytu sprawiają, że informacje są czytelne zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów.

W prezentowanych modelach możliwe jest ustawienie kolorystyki przycisków i wyświetlacza – mogą być one ustawione niezależnie.  Gniazdo USB zostało dodatkowo subtelnie podświetlone, aby ułatwić znalezienie go – szczególnie w nocy. Port USB może być wykorzystany do podłączenia i jednoczesnego ładowania smartfonów.

Wszystkie nowe modele są kompatybilne z aplikacją Pioneer Advanced Remote Control* (ARC). Ta darmowa aplikacja, dostępna na iOS oraz Android, pozwala na łatwe przeglądanie Twojej muzyki, zmianę koloru podświetlenia, zmianę ustawień audio oraz uruchomienie Spotify lub innych aplikacji muzycznych.