• Wśród pionierów testujących usługę dostaw do bagażnika są m.in. Audi, DHL, Volvo i sieci lokalnych sklepów w Szwecji
  • W USA Amazon, Ford i Lincoln dostarczają paczki nie tylko do najnowszych modeli aut, ale także do pojazdów z roczników 2017 i 2018
  • By skorzystać z usługi dostaw prosto do bagażnika, wystarczy mieć Forda lub Lincolna podłączonego do internetu z aktywnym kontem Ford Pass lub Lincoln Connect

Dostawy paczek prosto do bagażnika? W sumie to nic nowego. Wśród pionierów testujących usługę są m.in. Audi, DHL, Volvo i sieci lokalnych sklepów w Szwecji. Teraz dołączają do nich prawdziwi giganci. Za oceanem wystartowało wspólne przedsięwzięcie Amazona, Forda oraz jego luksusowej marki Lincoln.

Wydawać by się mogło, że kolejna usługa na rynku, to nic szczególnego. Wprost przeciwnie! Amerykanie uznali, że do komercjalizacji usługi nie wystarczy to, że mogą z niej skorzystać wyłącznie nabywcy najnowszych aut. Uwzględniono również użytkowników kilkuletnich pojazdów. A to zaś oznacza, że grono potencjalnych odbiorców znacznie się powiększa.

By skorzystać z usługi dostaw prosto do bagażnika, wystarczy mieć Forda lub Lincolna podłączonego do internetu. Programem objęto samochody wyprodukowane nie tylko w 2019 roku, ale także z roczników 2018 i 2017. Usługa dostępna jest pod warunkiem, że dany samochód wyposażony jest w pakiet łączności Ford Pass Connect lub Lincoln Connect.

Samo rozpoczęcie korzystania z dostaw jest dość proste. Wystarczy założyć konto Ford Pass lub Lincoln Way, a następnie połączyć się z kontem Amazon Prime i aktywować funkcję przesyłek kurierskich. Tyle i aż tyle.

Robiąc zakupy w sklepie Amazon wystarczy wskazać sposób dostawy. Kurier sam odnajdzie nasze auto i wcześniej powiadomi o przyjeździe. Samochód otwierany i blokowany jest przy użyciu jednorazowych kodów, więc nie ma obawy o powtórne wykorzystanie przechwyconej kombinacji. Co więcej, właściciel pojazdu może zawsze zmienić zdanie i zablokować kurierowi dostęp do auta. Wówczas przesyłka może zostać doręczona do budynku, w którym np. zaparkowano samochód. Można również zmienić termin doręczenia na kolejny dzień.