RadarStop? To już kiedyś było. Program znany jako MapaMap RadarStop CB. Po kilku latach pojawia się nowa propozycja: RadarStop. Aplikacja ostrzegająca przed fotoradarami dla użytkowników telefonów z Android i iOS. Bezpłatna.

Nowa wersja programu ma ostrzegać nie tylko przed tradycyjnymi fotoradarami. Twórcy programu zapewniają, że aplikacja współpracuje z najnowszą wersją społecznościowej nawigacji MapaMap. A to oznacza możliwości jakie znają użytkownicy programów takich jak Yanosik. Użytkownik aplikacji może wysyłać i odbierać zgłoszenia o utrudnieniach na drogach. Wysyłanie odbywa się od ręki: wymagane jest stałe połączenie z internetem. I trafia do użytkowników RadarStop jak i najnowszej wersji MapyMap. Co ważne komunikacja odbywa się w obie strony: zgłoszenia użytkowników MapyMap trafiają także do aplikacji RadarStop. A co to za zgłoszenia?

Katalog utrudnień zawiera informacje o fotoradarach stacjonarnych i mobilnych. Ponadto można ostrzegać o kontrolach policyjnych, patrolach ITD, remontach dróg czy przejazdach kolejowych a także o zdarzeniach takich jak wypadki i korki. Weryfikacja zgłoszeń odbywa się bezpośrednio przez samych użytkowników. A wszystkie zgłoszenia można zobaczyć na mapie: łącznie z danymi o liczbie wszystkich zebranych komunikatów. Co ciekawe: mapie dostępnej w dwóch trybach – online i offline. W przypadku offline konieczne jest pobranie mapy i zapisanie w pamięci telefonu czy na zainstalowanej w nim karcie.

W ramach udogodnień możliwość konfiguracji ostrzeżeń (także odległości wymaganej do ostrzegania), wyświetlanie danych o pikietażu dróg a także dane o lokalizacji (nazwa miejscowości, ulica). I bardzo przydatne ostrzeganie o przekroczeniu dozwolonej prędkości.

Jak zainstalować? Do pobrania ze sklepów App Store i Google Play. Bez dodatkowych opłat (nie licząc transferu danych). Lepiej jednak pobierać poprzez WiFi: aplikacja w Google Play zajmuje ponad 21 MB a w AppStore 16 MB. A ponadto jeśli zamierasz korzystać z mapy w trybie offline: to wówczas do pobrania jest jeszcze 68 MB danych.