Czy ktoś jeszcze pamięta sprzęt samochodowy marki Grundig? Przed laty, gdy Grundig jeszcze produkował w Niemczech radia samochodowe to wówczas wyróżniały się doskonałymi odbiornikami radiowymi porównywalnymi jakościowo z Beckerem, Blaupunktem czy Philipsem. A teraz? Po latach do Polski wraca marka. Ale nie produkcja w Niemczech.

Na początek zupełnie nowe radio samochodowe USB: Grundig GX-30. W sugerowanej przez importera cenie 219 zł. Co w zamian? Odbiornik radiowy RDS z funkcją automatycznego ustawienia zegara (RDS CT). Do tego odtwarzacz plików MP3 i WMA zapisanych na kartach pamięci SD i kości USB. W nowym Grundigu płyt CD nie odtworzysz: nie zawiera mechanizmu odtwarzacza CD. A przez to ma płytszą obudowę o głębokości zaledwie 11 cm. Łatwiej będzie zmieścić sprzęt w ciasnych wnękach montażowych. I to nawet wówczas gdy wykorzystasz gniazda instalacyjne z tyłu. Możesz bowiem podłączyć wzmacniacz z subwooferem. Do dyspozycji jest 2 kanałowe wyjście audio.

Gniazdo USB przyda się nie tylko do podłączenia kości pamięci. Możesz również je wykorzystać do ładowania smartfonu. Grundig deklaruje, że sprzęt współpracuje ze smartfonami z systemem Android oraz modelami z rodziny iPhone. Zasilanie 1A powinno wystarczyć do sprawnego naładowania akumulatora także o większej pojemności.