W sklepach jak i na aukcjach internetowych zaczyna się pojawiać sprzęt marki RE Audio. To kolejna z firm znanych w Europie zachodniej oraz w USA, o której w Polsce słyszało przede wszystkim grono pasjonatów. Za granicą znana jest z mocnych subwooferów jak i wzmacniaczy, które są kontynuacją legendarnej i kultowej już amerykańskiej marki U.S Amps.

W Polsce dostępna będzie obszerna gama produktów Re Audio. Firma zgodnie z modąpanującą w USA od kilku lat produkuje sprzęt z droższych serii w amerykańskich zakładach w Kalifornii. Większość subwooferów (serie: SEX v2, SXX v2, XX v2, MX v2, XXX v2) pochodzi bezpośrednio z USA. Pozostałe produkty jak zestawy głośników, wzmacniacze oraz okablowanie i akcesoria RE Audio wytwarza w azjatyckich fabrykach – tak jak większość firm car audio.

Amerykańską specjalnością są przede wszystkim subwoofery. Zapewne sprzęt RE Audio trafi do samochodów startujących w zawodach dB Drag czy ESPL. W Polsce będzie można kupić największe i najmocniejsze subwoofery: 12 calowe, 15 calowe i 18 calowe. Trudno je wykorzystać w codziennym użytkowaniu, więc zapewne najmocniejsze produkty firmy będzie można zobaczyć podczas widowiskowych zawodów dla miłośników hałasu.

RE Audio nie stroni od ciekawych rozwiązań technicznych. W jednej z najmocniejszych serii subwooferów stosuje nietypowo magnesy neodymowe. Ponadto w wybranych głośnikach można znaleźć masywne membrany kompozytowe, ogromne 4 calowe cewki a także solidne kosze odlewane z aluminium. W zestawach głośnikowych RE Audio stosuje także takie materiały jak Kewlar (stosowany m.in. w kamizelkach kuloodpornych) oraz Nomex (włókna używane do produkcji ognioodpornej odzieży dla strażaków i kierowców Formuły 1). Chętnie sprawdzimy w teście.