A to nie jest wcale takie oczywiste. Oto parę przykładów wykorzystania tabletu w samochodzie. Niekoniecznie godnych naśladowania.

Tablet w samochodzie może być bardzo użytecznym urządzeniem. O ile oczywiście znajdzie się na niego miejsce. A nie zawsze tak się udaje. Im większy ekran tym trudniejsze wyzwanie. Szczególnie z dużymi 10 calowymi tabletami może być problem jak sensownie zmieścić w samochodzie. Póki co w mniejszych pojazdach dobrym rozwiązaniem jest mocowanie do zagłówków. Coraz łatwiej o specjalne uchwyty, dzięki którym wielki 10 calowy ekran można solidnie przymocować do zagłówka przedniego fotela.

W przypadku deski rozdzielczej bywa gorzej. Chyba, że tablet zostanie umiejętnie wkomponowany w deskę w miejsce fabrycznego radia. W przypadku 10 calowego modelu ciężko będzie znaleźć wystarczająco dużo miejsca. Łatwiej z 7 calowym lub 8 calowym modelem. O ile masz odpowiednie akcesoria samochodowe. Lepiej w nie zainwestuj.

Niezależnie od wielkości matrycy zadbaj o odpowiednie zasilanie w samochodzie. Jeśli w komplecie z tabletem nie było żadnego zasilacza samochodowego wybierz model o odpowiednich parametrach. Zwykle wystarczy mocniejszy zasilacz 2A podłączany do gniazda USB w tablecie. Uważaj jednak na długość przewodu. Unikaj naprężania przewodu, gdyż w tanich tabletach łatwo uszkodzić gniazdo USB na płytce. Zwykle gniazda w tabletach osadzone są dość delikatnie. Przy naprężaniu przewodu i wyginaniu końcówki łatwo uszkodzić połączenie. A wówczas z ładowania nici.