Nie oszukujmy się. Dla audiofila prezentowane w zestawieniu radia samochodowe są niewiele warte. I już nawet nie chodzi o to, że w naszym przeglądzie pojawiły się marki o krótkiej tradycji i wspólnym pochodzeniu z Chin. Audiofile oczekują poziomu jakości, który jest nieosiągalny w cenie poniżej 400 zł. I wciąż potrafią wydawać po kilka tysięcy złotych na wzmacniacz, głośniki czy procesor. Wbrew pozorom grono takich klientów jest wciąż całkiem spore.

Dla kogo zatem są najtańsze radioodtwarzacze CD? Dla przeciętnego Kowalskiego, który chce mieć przyzwoity sprzęt o dobrej funkcjonalności i akceptowalnym brzmieniu. W naszym zestawieniu uwzględniliśmy radia CD nie tylko marek najbardziej znanych i cenionych, ale także firm, które dopiero aspirują do grona renomowanych.

Oto dziesięć propozycji sprzętu samochodowego które łączy kilka cech: należą do najtańszych w ofercie marki oraz odtwarzają płyty CD. I oczywiście poradzą sobie z plikami MP3. Wybierając je do naszego przeglądu zwróciliśmy jeszcze uwagę na kilka ważnych funkcji: możliwość rozbudowy nagłośnienia, współpraca ze smartfonami oraz kompatybilność z określonymi formatami zapisu muzyki.