Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wakacyjny wynajem środka transportu. Dla wszystkich tych, którzy nie mieli jeszcze okazji skorzystać z tego rozwiązania, przygotowaliśmy kilka wskazówek.

1. Znajdź najlepszą ofertę

Na rynku pojawia się coraz więcej dostawców, różniących się między sobą nie tylko cenami, lecz również i zakresem oferowanych usług. Porównanie najpopularniejszych i najlepiej ocenianych opcji pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych wydatków. Pomoże Ci w tym internet, przede wszystkim fora turystyczne i motoryzacyjne. Nie wahaj się także poprosić o poradę doradcy z twojego biura podróży. Wiele agencji turystycznych posiada specjalne zniżki i rabaty na wynajem aut u konkretnego dostawcy. Oferty promocyjne znaleźć możesz na popularnych portalach zniżkowych takie jak Kupon.pl.

2. Sprawdź koszty

Cena najmu samochodu uzależniona jest od miejsca i terminu naszego pobytu, a także modelu auta – przede wszystkim jego wielkości i funkcjonalności. W zależności od firmy, jaką wybierzemy, mamy do czynienia z różnymi systemami rozliczeń za wynajem. Oprócz ceny za dzień wynajmu, w planowaniu kosztów należy najczęściej uwzględnić kaucje. Niektóre wypożyczalnie wprowadzają także dzienne limity przejechanych kilometrów. Po jego przekroczeniu za każdy następny km naliczana jest opłata. Często nie zdajemy sobie także sprawy z dodatkowych opłat za samą obsługę wypożyczalni jak dostarczenie samochodu na wskazane miejsce czy obsługa poza normalnymi godzinami urzędowania biura.

3. Pamiętaj o dokumentach

Wypożyczając auto obowiązkowo musimy okazać międzynarodowe prawo jazdy. Dokonując rezerwacji przez internet, powinniśmy pamiętać także o wydruku jej potwierdzenia. Możemy zostać także poproszeni o okazanie innego, dodatkowego dokumentu. Warto mieć przy sobie również kartę kredytową, gdyż to właśnie na niej najczęściej zabezpieczana jest kaucja.

4. Przestrzegaj czasu zwrotu

Większość dostawców bazuje na 24-godzinnym okresie wypożyczenia z około 1-godzinnym czasem zwrotu samochodu. Przekroczenie tego czasu skutkuje obarczeniem nas dodatkowymi kosztami za każdą godzinę zwłoki. Czasem bardziej opłacalnym rozwiązaniem, w przypadku gdy wiemy, iż nie zdołamy oddać pojazdu na czas, jest wypożyczenie auta na kolejne 24 godziny.

5. Ubezpieczenie

Ubezpieczenie pozwoli ci uniknąć dodatkowych kosztów w przypadku wypadku, stłuczek czy utraty wypożyczonego samochodu. Jest ono opcjonalne, wiele firm nie wymaga jego wykupienia. W tym przypadku jednak musimy być przygotowani na pokrycie ewentualnych strat. Kwestia ubezpieczenia (jego kosztów, a także wysokości wkładu własnego) powinna być jedną z kluczowych przy wyborze naszej wypożyczalni. Dodatkowo przy przedłużaniu AC i OC warto sprawdzić Link 4 na Newsweek.pl/kupony-rabatowe.