• Na salonie w Paryżu Dacia zaprezentowała nową identyfikację wizualną, koncepcyjny samochód Manifesto oraz pierwszy w katalogu model hybrydowy Jogger Hybrid 140
  • Jednostka hybrydowa zaprojektowana została przez Grupę Renault i wykorzystywana jest m.in. w samochodach Nissan oraz Mitsubishi
  • Pojazd trafi do salonów na wiosnę przyszłego roku i będzie sprzedawany w opcji 5- i 7-osobowej

Dacia swoimi samochodami stara się połączyć trwałość i użytkowość z przystępną ceną. Dodatkowo podkreśla swój nacisk na dbałość o środowisko. Jednym z kroków w stronę ekologiczności ma być właśnie nowa opcja silnikowa z jednostką Hybrid 140, która została opracowana przez grupę Renault.

Dacia Jogger Hybrid 140 - hybrydowy Crossover prosto z Rumunii

Nowo zaprezentowany model z silnikiem hybrydowym to zdecydowanie krok w dobrym kierunku dla Dacii. Oszczędna hybryda to świetny sposób na przyciągnięcie nowych klientów, szczególnie że jest to jednostka już sprawdzona w samochodach grupy Renault, Nissan i już niedługo Mitsubishi.

Wstawiona jednostka nie jest może najmocniejszą na rynku, jednak zapewnia poprawną jazdę oraz oszczędność. Hybryda składać się będzie z tradycyjnego benzynowego silnika wolnossącego o pojemności 1,6 l i mocy 94 KM oraz elektrycznego o mocy 49 KM zasilanym z baterii o pojemności 1,2 kWh. W celu poprawienia komfortu Dacia Jogger nie będzie posiadać tradycyjnego sprzęgła, a z miejsca ruszać będzie płynnie w trybie w pełni elektrycznym.

Dacia na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu Foto: Dacia
Dacia na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu

Dacia Jogger Hybrid 140 - cena

Zgodnie z informacjami z Paryża nowy model pojawi się w salonach dopiero na wiosnę 2023 r. i będzie oferowane w wersji 5- i 7-osobowej. Na chwilę obecną nie znamy jeszcze cennika rumuńskiej marki na przyszły rok, jednak patrząc na obecną ofertę Dacii, można śmiało założyć, że będzie to jedna z najtańszych hybryd na rynku.

Rewolucja i rozwój Dacii

Nowa Dacia Jogger Hybrid 140 to nie jedyna nowinka zaprezentowana na Salonie Samochodowym w Paryżu. W trakcie targów Dacia pochwaliła się także przeprojektowaną identyfikacją wizualną w tym także nowe logo o nazwie Dacia Link.

Ponadto, aby zaprezentować wartości ważne dla marki, pokazany został samochód koncepcyjny Dacia Manifesto. Pojazd ten jest projektem, który miał być testem nowych rozwiązań i technologii opracowanych przez firmę. Jest lekki, kompaktowy i opracowany do jazdy w terenie pokazując cel Dacii, jakim jest tworzenie samochodów o atrakcyjnym wyglądzie, praktycznych i jednocześnie przystępnych cenowo.

Dacia na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu Foto: Dacia
Dacia na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu
Czytaj więcej o JOGGER

Dodatkowo w trakcie targów marka zaprezentowała wersję kolekcjonerską modelu Duster o nazwie "Mat Edition". Został on wyposażony w silnik TCe 150 o mocy 150 KM oraz automatyczną dwusprzęgłową skrzynię biegów. Posiadać on będzie najwyższy poziom wyposażenia i wyróżniać się będzie unikalnym kolorem nadwozia.