• Retusz stylistyczny z miłymi detalami, jak diodowa grafika "Union Jack" w tylnych światłach
  • Wzbogacone wyposażenie seryjne, polegające na włączeniu do standardu dotychczas opcjonalnych funkcji i urządzeń. Nowy cyfrowy wyświetlacz wskaźników i nowe funkcje łączące Countrymana ze światem zewnętrznym
  • Silniki benzynowe, diesle i hybryda plug-in – te same, ale lepsze
  • Premiera spodziewana pod koniec lata, ale zamawiać można choćby dziś

Mini Countryman obecny jest w ofercie brytyjskiej marki (we władaniu BMW) od 10 lat. Obecna, druga generacja małego SUV-a zadebiutowała w 2016 r., więc przyszedł czas na odmłodzenie modelu, głównie techniczne, bo w wyglądzie Mini Countrymana zmienia się niewiele.

Modyfikacje stylistyczne Mini Countrymana polegają na kosmetycznej zmianie atrapy chłodnicy, tylnych reflektorów z motywem brytyjskiej flagi, wprowadzeniu nowych kolorów lakierów i wzorów alufelg oraz dodaniu diodowych lamp przednich do wyposażenia standardowego.

Modernizacja techniczna idzie trochę dalej. Dopracowano wszystkie silniki w kierunku poprawy parametrów emisji spalin. Wszystkie benzyniaki mają filtry cząstek stałych GPF, a diesle katalizatory SCR z wtryskiem AdBlue. W ofercie jest też hybryda SE, w której napęd przenoszony jest standardowo na 4 koła (w pozostałych wersjach, oprócz najsłabszych One – opcjonalnie).

W kokpicie pojawił się opcjonalny cyfrowy panel wskaźników o przekątnej 5 cali – skromnej w porównaniu z innymi modelami na rynku, ale spójnej z wystrojem wnętrza małego „brytyjczyka”. Mini Countryman ma teraz na stałe wbudowaną kartę SIM, co poprawia jego łączność ze światem – auto jest zawsze online. Ma to także usprawnić sterowanie głosowe – tu z pomocą przychodzi amazonowska Alexa. Mapy nawigacji i informacje o ruchu drogowym uaktualniane są na bieżąco. Miłym gadżetem jest możliwość przesłania celu podróży ze smartfona do nawigacji Countrymana.

Produkcja odświeżonego Mini Countrymana rozpoczyna się w lipcu, auto w salonach pojawi się wkrótce później, ale można je zamawiać już teraz. Ceny starują od 118 900 zł.

Ładowanie formularza...