Kierowcy, którzy zdecydują się na ten model mają do wyboru dwie odmiany nadwoziowe, kilka wersji wyposażeniowych (w tym usportowioną Monte Carlo), dwa benzynowe silniki oraz dwa rodzaje skrzyń biegów. Niezależnie od wybranej wersji silnikowej czy wyposażeniowej wspólną cechą każdej Skody Citigo jest dobra, jak na malucha przestronność oraz całkiem pojemny bagażnik – 251-951 l.

Skoda Citigo Ambition

Skoda Citigo – nie tylko miejskie wozidełko Foto: Skoda
Skoda Citigo – nie tylko miejskie wozidełko

Gama wyposażeniowa Citigo zaczyna się od odmiany Ambition, która w standardzie ma m.in. cztery airbagi, ESP, manualną klimatyzację, elektrycznie sterowane przednie szyby, komputer pokładowy czy radio z CD i zdalnie sterowany centralny zamek. Ceny takiej wersji zaczynają się od 37 200 zł za auto z 3-drzwiowym nadwoziem, a za 5-drzwiowe trzeba zapłacić 38 800 zł. W obu przypadkach pod maską pracuje benzyniak 1.0 o mocy 60 KM.

Skoda Citigo Ambition dostępna jest również z mocniejszym 75-konnym benzyniakiem. W tym przypadku 3-drzwiowa odmiana jest za 38 650 zł, a 5-drzwiowa za 40 250 zł. Ale uwaga! Każda z wymienionych odmian w standardzie ma 5-biegową manualną skrzynię. Tymczasem 5-drzwiowe Citigo z mocniejszym silnikiem oferowane jest również z 5-stopniową, zautomatyzowaną przekładnią. Cena auta w takiej konfiguracji to 42 800 zł.

Skoda Citigo to świetny wybór do miasta. Skonfiguruj swoje auto!

Skoda Citigo Style

Skoda Citigo – nie tylko miejskie wozidełko Foto: Skoda
Skoda Citigo – nie tylko miejskie wozidełko

Skoda Citigo Style występuje z takimi samymi silnikami jak bazowa odmiana. To propozycja dla kierowców, którzy oczekują bogatszego wyposażenia standardowego. Na pokładzie tej wersji znalazły się dodatkowo: 14-calowe, aluminiowe felgi, czujniki parkowania z tyłu, wielofunkcyjna skórzana kierownica, radio z MP3 i Bluetoothem, a także elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka.

W zależności od wybranego silnika i skrzyni biegów Skoda Citigo Style jest droższa od wersji Ambition o 4650-4800 zł. Jednak dochodzi tu jeszcze jedna możliwość, a mianowicie z 3-drzwiowym nadwoziem za 46 000 zł da się kupić 75-konny silnik ze zautomatyzowaną przekładnią.

Skoda Citigo to świetny wybór do miasta. Skonfiguruj swoje auto!

Skoda Citigo Monte Carlo

Skoda Citigo – nie tylko miejskie wozidełko Foto: Skoda
Skoda Citigo – nie tylko miejskie wozidełko

Skoda Citigo w usportowionej wersji? A dlaczego nie. Wprawdzie silniki są takie same jak w pozostałych odmianach, ale za to auto kusi efektowną stylistyką. To przede wszystkim zasługa 15-calowych alufelg (w opcji za 1250 zł są 16-calowe), przyciemnianych tylnych szyb, spoilera z przodu oraz na klapie bagażnika, a także osłony lusterek, ramki grilla i wypełnienia reflektorów w czarnym kolorze.

Wnętrze Monte Carlo też utrzymano w czarnej tonacji, ale nie brakuje tu wyróżnika w postaci dywaników z czerwonym przeszyciem oraz wykończonych w kolorze chromu klamek i dźwigni skrzyni biegów.

Skoda Citigo to świetny wybór do miasta. Skonfiguruj swoje auto!

Dodatkową cechą Monte Carlo, którą docenią kierowcy lubiący dynamiczne rajdy po zakrętach jest obniżone o 15 mm zawieszenie. To dzięki temu karoseria pojazdu ma mniejsze tendencje do przechyłów na łukach.

Ceny Citigo Monte Carlo zaczynają się od 45 900 zł – 60 KM i 3-drzwiowe nadwozie. Za mocniejszą odmianę trzeba zapłacić o 1450 zł więcej. Z kolei 5-drzwiowe nadwozie i 60-konny silnik oznacza wydatek 47 500 zł, a z 75-konną jednostką 48 950 zł. Monte Carlo też można mieć ze zautomatyzowaną przekładnią (75 KM), a wówczas auto kosztuje 51 500 zł.

Tutaj znajdziesz szczegółowe specyfikacje i cenniki Skody Citigo.