W skrócie

Wybór bazy noclegowej

To, w jakim mieście zarezerwujesz noclegi, ma ogromny wpływ na koszty podróży po kraju. Tanie kwatery na peryferiach wiążą się niestety z dłuższymi dojazdami i większym zużyciem benzyny. Dzięki portalom takim jak coraz bardziej popularne w Polsce Wimdu można znaleźć tanie mieszkania wakacyjne w tych miastach, które dzięki swojemu położeniu w pobliżu ważnych szlaków komunikacyjnych pozwalają na redukcję wydatków związanych z przejazdami. Zagrzeb, Dubrownik czy Zadar mogą się okazać najlepszymi bazami dla oszczędnych. Noclegi tańsze nawet o 50% niż w hotelu to kolejna korzyść, którą z pewnością docenią oszczędni turyści.

Sprawdź oferty wypożyczalni

Skorzystanie z tanich linii lotniczych i wypożyczenie samochodu już na terenie Chorwacji może się okazać w niektórych przypadkach tańsze niż podróż własnym wozem. Europcar.pl czy RentCars.pl to wypożyczalnie, które już teraz cieszą się wielkim uznaniem oszczędnych turystów. Warto sprawdzić ich ofertę i dokonać prostej kalkulacji. Być może sporo zaoszczędzimy dzięki ich pomocy.

Poszukaj pasażerów

Jeśli wolisz jazdę własnym autem, poszukaj pasażerów. Osób planujących wakacje w Chorwacji jest wiele, więc bez problemów zapełnisz puste miejsca w swoim samochodzie. Dzięki BlaBlaCar.pl lub Carpooling.pl możesz znaleźć pasażerów i zminimalizować koszty podróży. Mniejsze wydatki związane z benzyną i opłatami drogowymi to największa korzyć wynikająca z takiego rozwiązania.

Zaplanuj podróż

Staranne zaplanowanie podróży pozwala nie tylko wybrać najciekawsze atrakcje, ale i dokonać wyboru najkrótszej trasy dojazdowej. Lovetotravel.pl, www.cro.pl czy www.przewodniki-online.pl to strony, które warto odwiedzić przed wyruszeniem w podróż. Znajdziesz na nich wiele praktycznych porad związanych z wyborem trasy dojazdowej, zwiedzaniem kraju oraz katalog najważniejszych zabytków i atrakcji.

Unikaj mandatów!

Tanie podróżowanie to również unikanie wydatków na mandaty. Chorwackie przepisy drogowe zbytnio nie odbiegają od polskich, a dobre oznakowanie pozwala na bezpieczną jazdę. Na stronie www.cro.pl znajdziesz szereg informacji na temat zasad obowiązujących kierowców w Chorwacji oraz w krajach tranzytowych. Jeśli planujesz podróż własnym wozem, zadbaj w porę o jego odpowiednie wyposażenie. Co musi się znaleźć w samochodzie? Apteczka, trójkąt ostrzegawczy oraz kamizelka odblaskowa to podstawa. Zalecana jest też gaśnica oraz niewielki alkomat. Ten może się okazać przydatny, jeśli chcemy wieczory spędzać w chorwackich pubach i kosztować lokalnych win. W Chorwacji maksymalne stężenie we krwi to… 0,00%. Każdy promil wykazany w czasie badania oznacza dla kierowcy wysoki mandat. Warto zatem dla pewności sprawdzić samodzielnie swój stan i uniknąć ewentualnych problemów.

Ciekawych zabytków i kuszących swym pięknem zakątków na terenie Chorwacji nie brakuje. Jazda wynajętym lub własnym samochodem jest najwygodniejszym patentem na poznawanie bogactwa tego kraju. Niezależność i elastyczność to kolejne walory takiego rozwiązania. Dzięki stronom z praktycznymi poradami oraz portalom ułatwiającym wymianę dób i usług, taka podróż wcale nie musi się wiązać z wysokimi kosztami. Sprytni turyści mogą je skutecznie zminimalizować, a zastosowanie się do 5 głównych zasad każdemu może wyjść na dobre.