• Luksusowe kampery często budowane są na bazie średnich i dużych ciężarówek
  • Ceny najbardziej luksusowych modeli przekraczają nawet kwotę pięciu milionów złotych
  • W największych modelach przewidziano nawet miejsce na garaż, w którym zmieści się niewielki samochód osobowy

Na najbardziej zaawansowane pojazdy kempingowe trzeba przeznaczyć nawet kilka milionów złotych. Innymi słowy, za ogromnego kampera trzeba zapłacić tyle, co za dobry dom lub co najmniej kilka mieszkań w dobrych lokalizacjach na terenie największych polskich miast. Najbardziej luksusowe i największe kampery zwykle powstają na bazie popularnych ciężarówek Iveco czy Mercedesa. To oznacza, że do prowadzenia sporego pojazdu trzeba mieć odpowiednie uprawnienia: prawo jazdy kategorii B niestety nie wystarczy. Ponadto trzeba przygotować się na większe wydatki związane z kosztami podróży. Kamper wielkości ciężarówki dostarczającej towar do supermarketu spali znacznie więcej niż popularne diesle w samochodach klasy średniej czy SUV.

W najbardziej luksusowych kamperach nietrudno o wyjątkowe rozwiązania. Wiele urządzeń sterowanych jest elektrycznie, co oznacza, że bez trudu rozsuniemy łóżko, fotele oraz klapy od schowków i garażu. Zwykle w ciężarówkach jest bowiem tyle miejsca, że wystarczy na niewielki garaż w tylnej części pojazdu lub pomiędzy osiami. W największych pojazdach można nawet zmieścić takie samochody jak np. BMW i8.

W kabinach króluje skóra, drewno i…kamień. W luksusowym Morelo można np. zamówić kamienne blaty do kuchni. Aby samochody mogły służyć przez cały rok, stosuje się np. dodatkowe systemy grzewcze włącznie z wentylowaną i ogrzewaną podłogą i grubsze szyby z dodatkową izolacją termiczną. Nie zabrakło także multimedialnych dodatków: większych telewizorów (42 cale) oraz projektorów z wysuwanym ekranem. Standardem jest także duża łazienka z prysznicem oraz toaleta ze sporym zbiornikiem na ścieki (nawet o pojemności 250 litrów). A co jeszcze można znaleźć w ogromnych wnętrzach? Zajrzyjcie do galerii.