• Volvo Midsommar to akcja, w ramach której w czerwcu można kupić auta szwedzkiej marki na preferencyjnych warunkach
  • Czerwcowa promocja dotyczy zarówno zakupów gotówkowych, jak i na kredyt
  • W ramach Volvo Midsommer można kupić model klasy średniej S/V60 oraz luksusowe S/V90
  • Interesująco przedstawia się oferta SUV-ów – miejskiego Volvo XC40, bestsellera w klasie premium Volvo XC60 oraz topowego Volvo XC90
  • Nowe Volvo XC60 w niższych cenach - sprawdź

W ramach czerwcowych promocji możesz kupić dowolnie wybrane przez siebie Volvo, które będzie odpowiadać twoim potrzebom i gustowi. Interesuje cię auto klasy średniej? Zatem powinieneś przyjrzeć się ofercie przygotowanej na sedana S60 lub kombi V60. W obu przypadkach pojazd ma elegancki charakter i napędzany jest dynamicznymi silnikami.

Uważasz, że zasługujesz na jeszcze więcej luksusu? Zatem warta rozważenia jest oferta topowej serii – sedana S90 bądź kombi V90. W tym przypadku docenisz nie tylko luksusowy charakter poparty materiałami wysokiej jakości oraz bogatym wyposażeniem, lecz także wysoki komfort jazdy. To z kolei zasługa przestronnego wnętrza i dopracowanego zawieszenia.

A może wybierzesz coś z bogatej gamy SUV-ów? Największym wśród nich jest model XC90, który w pewnym sensie jest odpowiednikiem modelu S/V90. Auto zapewnia mnóstwo miejsca dla jadących (może ich być nawet siedmiu), ma bogate wyposażenie, a do tego kusi eleganckim wystrojem wnętrza.

Volvo XC60 – bestseller w atrakcyjnej cenie

Piętro niżej w palecie modelowej mamy Volvo XC60. To prawdziwy hit, bowiem auto jest najpopularniejszym SUV-em klasy premium. Wcale nas to nie dziwi, bo przy kompaktowych wymiarach zewnętrznych – gwarantują łatwe parkowanie i manewrowanie – wygospodarowano wyjątkowo przestronną część pasażerską oraz bagażnik o pojemności aż 505-1432 l.

Łatwy wybór Volvo XC60 adekwatnego do potrzeb oraz zainteresowań to m.in. zasługa bogatej palety dynamicznych i, co ważne ekologicznych silników. Tę ostatnią zaletę udało się uzyskać, bowiem każdy z napędów jest zelektryfikowany.

Do wyboru są miękkie hybrydy oraz hybrydy typu plug-in. W pierwszej grupie mamy wersję B4 (zarówno benzyniak, jak i diesel) o mocy 197 KM, następnie jest B5, które jako benzyniak generuje 250 KM, a jako diesel – 235 KM. Na szczycie plasuje się benzynowe B6 o mocy 300 KM. Każda z miękkich hybryd wspomagana jest 14-konnym, elektrycznym silnikiem.

Volvo XC60 – może jeździć na prądzie

Hybrydy typu plug-in bazują wyłącznie na benzynowym silniku. W słabszej odmianie T6 eAWD kierowca ma do dyspozycji 253 KM spalinowego motoru oraz 87 KM elektrycznej jednostki. W mocniejszym Volvo XC60 T8 eAWD te wartości wynoszą odpowiednio 303 KM i również 87 KM.

W przypadku wersji plug-in dodatkowym atutem jest możliwość podróżowania w trybie czysto elektrycznym. Po naładowaniu akumulatorów do pełna można w ten sposób przejechać nawet 53 km.

Volvo XC60 dostępne jest z napędem na przód lub jako 4x4. Jednak niezależnie od tego do ilu kół dociera moment obrotowy, zawsze jest on przekazywany za pośrednictwem 8-stopniowej, automatycznej skrzyni.

Volvo XC40 – miejski SUV

W ramach czerwcowej akcji Volvo Midsommer dostępny jest również miejski SUV XC40. W tym przypadku miejski równa się sprytny podczas pokonywania zakorkowanych ulic dużych miast. Jednocześnie auto ma przestronne wnętrze w obu rzędach siedzeń, a podróż odbywa się na wygodnych siedzeniach.

Kompaktowe wymiary nie dyskwalifikują auta, jako rodzinnego towarzysza wakacyjnych wyjazdów. Nie tylko dlatego, że cała rodzina będzie podróżowała komfortowo, lecz także z racji pojemnego bagażnika – 460-1336 l.

Gama silnikowa Volvo CX40 zaczyna się od wersji T3 z 3-cylindrowym benzyniakiem o mocy 163 KM. W tej postaci samochód ma napęd na przód, a do wyboru jest odmiana z 6-stopniową manualną skrzynią lub 8-biegową, automatyczną przekładnią.

Volvo XC40 – też jedzie z prądem

W gamie silnikowej nie mogło oczywiście zabraknąć zelektryfikowanych odmian. Jako benzynowa miękka hybryda samochód dostępny jest w wersji B4 (napęd na przód lub 4x4, ale zawsze z automatyczną skrzynią) o mocy 197 KM + 14 KM lub jako B5 (tylko AWD i tylko z automatyczną skrzynią), w której 250-konny benzyniak wspomagany jest przez 14 elektrycznych koni mechanicznych.

Volvo XC40 to także hybryda typu plug-in z napędem na przód. W tej postaci moment obrotowy dociera do kół za pośrednictwem 7-biegowej, dwusprzęgłowej skrzyni. Bazowa wersja T4 ma benzynowy silnik o mocy 129 KM i elektryczny generujący 82 KM.

Z kolei w topowej odmianie T5 spalinowa jednostka generuje 180 KM, natomiast elektryczna, tak jak w T4 – 82 KM. Volvo XC40 w wersji hybrydowej plug-in przy akumulatorach naładowanych w 100 proc. może pokonać w trybie czysto elektrycznym nawet 56 km.