Ten model Lexus już dawno powinien był wprowadzić – NX mierzy 4,63 m długości czyli dokładnie tyle samo co przedstawiciele klasy kompaktowych SUV-ów z Ingolstadt i Monachium. W specjalnej ofercie przedsprzedażowej Lexus jest od nich jednak tańszy. 197-konną wersję hybrydową NX300h można mieć od 154 500 zł. Dopłata do napędu 4x4 (tylna oś napędzana elektrycznie) wynosi 6,2 tys. zł.

Standardowa wersja wyposażeniowa Elite obejmuje m.in. automatyczną, bezstopniową skrzynię biegów, dwustrefową automatyczną klimatyzację, skórzaną kierownicę multifunkcyjną, kamerę cofania, sysltem informacyjno-multimedialny z 8-calowym wyświetlaczem i funkcją Mirror Link dla smartfonów, Bluetooth, 17-calowe felgi aluminiowe i 8 poduszek powietrznych.

Regularna cena modelu wynosi 171,6 tys. zł w wersji FWD i 177,8 tys. zł z układem napędowym AWD. W pełni wyposażony model Prestige kosztuje 258,9 tys. zł.

Pierwsze dostawy aut przewidywane są już we wrześniu. W tej chwili auto można oglądać w wybranych salonach Lexusa w Polsce.