Mieliśmy również okazję jeździć nowym Jeepem Cherokee. Wyraźnie widać wpływ Włochów na stylistykę auta. W teście porównawczym mamy natomiast 5 SUV-ów klasy kompaktowej. Sprawdziliśmy, czy nowy Nissan Qashqai utrzymuje formę poprzednika i jak radzi sobie z rywalami. W dziale „Porady” podpowiadamy, czy opłaca się jechać do warsztatu ze swoimi częściami zamiennymi.

Radzimy też, jaki używany samochód kupić za 10 000 złotych. W tej kwocie najlepiej zastanowić się nad kilkuletnim oszczędnym przedstawicielem klasy B.

Ponownie zapraszamy wszystkich kierowców do udziału w 10. edycji Narodowego Auto Testu. Jak zapewne pamiętacie, poprzednie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i chętnie dzieliliście się z nami opiniami o Waszych samochodach. Chcielibyśmy się dowiedzieć, jakimi autami jeździcie, jak je oceniacie, co w nich zasługuje na dobrą ocenę, a co wręcz przeciwnie.

Ankieta znajdująca się na naszej stronie internetowej www.auto-swiat.pl  pozwoli poznać Wasze ulubione marki i modele, auta, o których marzycie. Nikt w Polsce nie przeprowadza tak szerokich badań z kierowcami, nikt ich nie pyta o to, czy są zadowoleni ze swojego samochodu. A przecież dyskutujemy o tym codziennie, wymieniamy uwagi, dzielimy się kłopotami.

samochodowe bardzo interesują się tym, jak kierowcy oceniają ich produkty. Nie ulega wątpliwości, że Wasze opinie wyrażone w Narodowym Auto Teście wpływają np. na ceny lub wyposażenie aut, jakość serwisu, ceny części zamiennych. Dlatego Wasz głos jest naprawdę ważny.

Na wypełnienie ankiety wystarczy 8 minut, a efekt będzie miał ogromne znaczenie. Zapraszamy!

Najnowszy numer 16/2014 tygodnika Auto Świat poleca m.in.

NOWOŚCI –  niemieckie kombi klasy wyższej Premium, następca kultowej bogini oraz pierwsza jazda nową generacją amerykańskiego SUV-a.

TESTY –  porównanie kompaktowych SUV-ów, początek testu długodystansowego Toyoty Auris Hybrid Touring Sports oraz supersportowe kombi.

PORADY –  czy oferta największego ubezpieczyciela zrewolucjonuje rynek OC? Kolejna część mapy zagrożeń, czy warto wozić części do warsztatu oraz jak prawidłowo jeździć na rondzie.

UŻYWANE –  Mercedes E 350 CDI T (od 2009 r.) – wyniki testu na dystansie 100 tys. km, największe wpadki elektroniki oraz dziesięć małych aut za 10 000 zł.

PONADTO  –  między coupe a kabrioletem oraz tylko podejrzani kierowcy jeżdżą przepisowo

Wszystkim naszym Czytelnikom składamy wiosenne życzenia radosnych, pogodnych i bezpiecznych świąt Wielkiejnocy.