Tego samochodu nie sposób pomylić z żadnym innym. W najnowszej wersji odmłodniał i nabrał dynamicznych linii. Jego charakterystyczne przednie światła skierowane są teraz na zewnątrz, co poza optycznym poszerzeniem auta zapewnia bardzo dobrą widoczność po zmroku. Szerokość ponad 1.8 m i wysokość niewiele ponad 1.6 m zapewnia odpowiednie, dynamiczne proporcje, a efektu dopełnia panoramiczna przednia szyba – jest naprawdę wielka.

Wnętrze C4 Picasso
Wnętrze C4 Picasso

Z boku Citroen C4 Picasso wyróżnia się cienkimi słupkami, dużą dodatkową szybą wkomponowaną w słupek A, która ułatwia manewrowanie i poprawia widoczność w ruchu miejskim. Rozstaw osi 2,78 m zapewnia dużą przestrzeń dla pasażerów i łatwe zajmowanie miejsca w obu rzędach.

Także tylne światła zachodzą na boki auta, dzięki czemu jest ono widoczne zawsze i wszędzie. Szeroka pokrywa bagażnika otwiera się razem ze światłami. Nie ma więc możliwości zbicia klosza lampy przy załadunku bagażu. Umieszczenie we wnętrzu ciężkich przedmiotów ułatwi bardzo niski próg załadunku. Szeroki i przysadzisty tył Citroena C4 Picasso potęguje wrażenie osadzenia samochodu na asfalcie – nie ma tu mowy o typowym dla rodzinnego Vana „pudełku”.

Lampa tylna w C4 Picasso
Lampa tylna w C4 Picasso

W najnowszej wersji C4 Picasso pojawiły się nowe 16-calowe felgi aluminiowe oraz dwa nowe kolory lakieru – Steel Grey i Lazuli Blue. Nową opcją personalizacji auta, niewątpliwie wpływającą na podkreślenie jego lifestyle-owego charakteru jest możliwość zamówienia dwubarwnego nadwozia z dachem, lusterkami i słupkami malowanymi na czarno. W zestawieniu z czerwienią wygląda obłędnie.

Klient może wybierać spośród czterech opcji wykończenia wnętrza nowego C4 Picasso. Oprócz standardowego poziomu mamy do wyboru elementy wykończenia z akcentami w kolorze niebieskim, beżowym lub szaro-czarnym. Ostatni poziom Hype Grey obejmuje także fotele wykończone częściowo skórzaną tapicerką oraz pakiet Lounge, w którego skład wchodzi np. elektrycznie rozkładany podnóżek dla pasażera.

Citroen C4 Picasso to samochód nastawiony nie tylko na rodzinę, ale także, a może przede wszystkim – na kierowcę. Fotel z funkcją masażu i podłokietnikiem, optymalna widoczność czy duży i przejrzysty centralny ekran multimediów – elementy te uzupełnione o cały zastęp systemów wspomagających zapewnią kierowcy bezpieczną, bezstresową i komfortową podróż.

Czytaj również: Citroen C4 Picasso – zadba o bezpieczeństwo twoje i twoich najbliższych

Materiał powstał we współpracy z marką Citroen