• W Polsce obecnie funkcjonują 4 stacje szybkiego ładowania Ionity
  • Ionity i Shell deklarują, że w naszym kraju powstanie conajmniej 10 placówek, w których można zasilić akumulatory z wyższą mocą
  • Nowe placówki Ionity w Polsce zostaną objęte nową usługą Plug & Charge, by ułatwić rozliczenie za pobraną energię
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Ionity powoli rozbudowuje sieć szybkich ładowarek samochodów elektrycznych. W połowie października uruchomiono stacje 350 kW na MOP Olsze Wschód i Olsze Zachód przy autostradzie A1. To placówki zasilane tzw. zieloną energią. Szczęśliwie na nich nie poprzestano.

Kolejne placówki Ionity (każda z dwoma ładowarkami) uruchomiono na północy (stacja Shell z Kaszewach Kościelnych przy autostradzie A1) oraz na zachodzie (stacja Shell Świecko przy autostradzie A2). Na tym nie koniec. Shell i Ionity deklarują, że docelowo powstanie w naszym kraju co najmniej 10 placówek.

Monika Kielak-Łokietek z Shell Polska wyjaśnia – "Cieszymy się, że w szybkim tempie możemy realizować pionierski projekt, zainaugurowany w październiku we współpracy z IONITY i naszymi partnerami. Dalszy rozwój infrastruktury punktów ładowania jest naszym celem i priorytetem". A cele są ambitne. Przyjęto bowiem, że do 2025 r. na całym świecie Shell wybuduje łącznie aż 500 tys. stacji. To zaś spore wyzwanie, gdyż obecnie koncern dysponuje siecią 60 tys. punktów ładowania.

Ładowanie formularza...